| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

jestliže jsou věci v chalupě, a ne u vás v bytě, tak je zjevně nepotřebujete = můžou jít pryč. Hospodářství se zdravotními problémy moc smysl nedává - je to šílená dřina a děti jsi vytáhla z jednoho teroru (rodiny), a uspořádat jim teror jiný (hospodářský, protože sama hospodářství neutáhneš) je podle mě cesta do pekel. Děti jsou na prahu dospělosti, uvázat jim na nohu kouli hospodářství v tomto momentě není fér.

Momentálně bych fakt nic neřešila - a počkala půl roku, rok, až se usadíte a až zjistíte co kdo chcete, potřebujete (a nechcete a nepotřebujete). Počkala bych s prodejem, výměnou, vyklízením, pořizováním zvířat atd. Chceš si s dětmi užít společného života - tak si ho užijte, nenakládej jim další stresy (např. pořízením zvířete do už tak miniaturního bytu). Do teď jsi to táhla všechno sama, a dotáhla jsi to do fáze, že jsi vás dostala z toho ven - ale teď je zapotřebí udělat krok zpět a nechat DĚTI, aby se nadechly a vyjádřily a rozmyslely, kam chtějí ony - většina děti je už dost velkých, aby se mohli rozhodovat a trochu to regulovat. Naslouchej jim, já si myslím, že to s těmi svátky myslí vážně - svátky jste udržovali de facto navzdory rodině, ale teď už je nemusíte mít navzdory - můžete si (a nejspíš by to bylo i ozdravné) udělat jiné zvyky a jiné tradice (než vyvzdorované na rodině - líbil se mi návrh dojít na trh a koupit si každý dvě vykrajovátka nebo dvě ozdoby nebo tak). Svátky nezávisí na tom, kolik máte svíček a ozdob a dárků a napečených druhů cukroví... svátky jsou skutečně o tom, že jste SPOLU a v pohodě.
Já jsem zažila spoustu netradičních vánoc - od toho, že jsme trávívali vánoce na chalupě, kde jsme šli do lesa uříznout stromek a pomáhali ho zdobit (tj. žádné štědrovečerní překvapení), vánoce, kdy při odjezdu zůstala doma taška s dárky, vánoce, k teré jsem trávila na jižní polokouli na pláži, vánoce, kdy jsem byla s kamarády ale v cizí zemi.... až po vánoce s mojí rodinou (kdy jsme uvázli v bouři v horách a slavili o den později), kdy jsme kvůli stěhování málem zapoměli koupit stromek (před stěhováním jsme si chodili na farmu uříznout, po podzimním stěhování jsme nějak farmu nehledali a pak v krámech už stromky neměli), mnohé vánoce, kdy jsme v předvánočním týdnu jeli na dovolenou... a VŽDYCKY ty vánoce byly, protože fakt nejsou o těch kulisách a proprietách, ale o těch LIDECH.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 1+1+1= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.