| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Zavedení 9. třídy podle mě byla strašná blbost, strašná, jedna asi z nejhorších věcí, co se po revoluci změnilo.

Právě to, že dneska maturují děti v 19-20 letech a je strašný problém ve velké spoustě domácností skloubit - formálně dospělý člověk x nedostudované dítě...

Ty děti už nechtějí poslouchat (já sama odešla z domu v 18,5 letech, ale na kolej na VŠ) a rodiče přirozeně mají tendenci dotlačit je ještě aspoň k té maturitě nebo výučáku, aby neskončily se základním vzděláním...

Vidíme to pořád a pořád. Jsou i děti, které teda odejdou z domu ještě před dostudováním, pak často nedostudují... Ony pak časem i zmoudří a tu školu si třeba i dodělají, po pár letech, ale ten první náraz - už jsem dospělý a chci si dělat, co chci ... ale rodiče se ke mně chovají furt jako " k dítěti" (uč se, choď do školy, přijď domů včas, jdi už spát, ukliď si v pokoji, vyndej nádobí z myčky), přirozeně přijde po té 18tce.

Přitom maturita je pro ně často první velká zkouška, nic takového nezažili (OK, někteří se třeba předtím dřeli kvůli přijímačkám, ale někteří ani to ne), je to fakt něco jiného, než běžná písemka nebo zkoušení u tabule, které znají. Myslím, že si to ani předem moc nedokážou představit, resp. mají zkreslené představy - ve smyslu - na písemku mi taky stačí se na to kouknout večer předtím, tak vo co de..., proč ty rodiče s tím tak strašně pruděj... Na VŠ už si pak na to zvykneš a zpětným pohledem dospěláka se to vidí taky jinak.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6-4= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.