| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Ono kdyby lidi dokázali být slušní, tak by nebylo třeba složitých smluv...

Když dá matka dům dceři i zeťovi, zeť si za rok nabrnkne milenku a od dcery odejde, tak mu stejně dcera bude muset vyplatit půlku hodnoty domu, protože nevěra-rozvod obvykle není důvodem k vracení daru... A je to fér? Není. Ale když zeť sám neřekne, hele, já nic nechci, tak holt to tak bude.

Když matka dá dům jen dceři, zeť tam bude 20 let investovat svůj čas, vlastní práci, peníze..., a pak si dcera nabrnkne nového a manžela by chtěla poslat pryč jen "s igelitkou", protože "dům je můj", je to fér? Není... Tam teda samozřejmě soud bude víc na jeho straně a nějaké proplacení vnosů určitě vysoudí...

A bude to stejně fér, když ona byla třeba 10 let na mateřské a on chodil do práce, takže do domu se investovalo z "jeho" výplaty, protože ona nevydělávala?

Tj. co je fér se na začátku vztahu blbě odhaduje.

A to nemluvím o tom, když ani nejsou sezdaní, to je v pytli úplně.

Já prindipiálně vycházím z toho, že vztahy jsou křehké a že pravděpodobnost, že se rozvedou, je vyšší, než že spolu budou šťastně až do smrti... Tj. darovat zásadně a pouze "vlastní krvi". Ale současně pečlivě značit investice (kdo co platí...) a počítat s tím, že v případě rozvodu (z jakékoli "viny") budu muset manžela vyplatit. Jasně, ten manžel se může cítit fakt blbě, ale - chtějí-li mít opravdu všechno napůl, tak holt musí jít tím "klasickým" pořadím. Nejdřív svatba, pak koupit dům/byt za společné peníze (na společnou hypotéku), tu ze společných peněz splácet... Když se pak rozvedou, tak je to čisté fifty-fifty... Jestliže si začátek života chtějí ulehčit dary (at už finančními nebo nemovitostními) od jedné nebo druhé rodiny, tak holt budou mít o to komplikovanější rozvod. Tak to prostě je.

A k zakladatelce - obecně řečeno je to spíš blbý... Ale - při soudním vypořádání SJM se samozřejmě může přihlížet libovolně (dle úvahy soudu a současné judikatury) k disparitě - tj. nikde není psáno, že v takové situaci by ti soud nařídil vyplatit mu přesnou půlku hodnoty majetku v SJM. Zrušit zápis do SJM se ti nejspíš nepodaří, nevidím to moc reálně... Ale to, kolik mu budeš muset vyplatit, může určovat soud i s přihlédnutím k těmto skutečnostem (ale i všem ostatním).

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 0+8= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.