| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Jak tak čtu celou tvou anabázi, vychází mi z toho časté rčení celostních lékařů - zřejmě žiješ v prostředí, které není k životu. Celý tvůj organismus ti jasně dává najevo, že už toho má plné zuby. Bohužel nevím, jak podobnou věc v naší zemi řešit kromě superdrahých doktorů a klinik. Trápí mě něco podobného, život mám naštěstí v pořádku, "jenom" trpím častými nemocemi a únavou a nikdo z odborníků neví proč a co s tím dělat. Přehazují si mě jako horký brambor - jejich část "potrubí" je v pořádku nebo zaléčená, tak mě pošlou dál... Tak s tím bojuju tak nějak lokálně, podporou imunity, trochu bylinky a jak se vyhrabu z poslední nemoci, tak asi nějaké masáže a fyzioterapie.
Jediné, co ti můžu z vlastní zkušenosti doporučit, jsou bylinkové čaje. Řadu let nazpět jsem měla gastro problémy, z hlediska lékařů pochopitelně všechno v pořádku, "akorát" mě bolelo břicho. Algifen nezabíral, tak jsem to nějakou dobu nepříliš šťastně řešila svépomocí Tramalem, bylo by to na delší vyprávění. Nakonec jsem přišla na to, že když každý den vypiju půl litru bylinkového čaje (jednorázově), problémy vymizely. Ze začátku jsem pila nějakou žaludeční směs tuším od Herbexu, který byl právě na toho půl litru. Pak to přestali vyrábět, tak jsem přešla na něco jiného. Nicméně důležité je vybrat takovou směs, která nebude příliš odporná, spíš aby ti to chutnalo, takže nebrat čaje, kde je pelyněk nebo podobné hořčáky. Máta, meduňka, levandule, chmel, kozlík... Musí to být směs, ne jen 1 bylina, ony dohromady fungují líp. Uleví se potom břichu i psychice a vylepšíš si i pitný režim. Dochutit medem, citronem. Ze začátku jsem se trochu nutila, pak jsem si zvykla. Pomohlo to líp než léky. Čaj opravdu zahřeje a uklidní, udělala jsem si z toho pravidelný rituál. A při bolestech jsem používala Iberogast kapky, je to sice drahé, ale Bayer ví, co vyrábí :) Je to směs bylinek a pokaždé, když mi bylo špatně, pomohly.
Držím ti palce a vcelku asi chápu, jak se cítíš. Člověk se dostane do slepé uličky a jediným řešením jsou léky, jenže bez nich to nejde, ale s nima taky nijak moc ne. Důležité je, dělat si v životě nějakou radost, na něco se těšit. Jinak ještě můžu doporučit knížky od Anthonyho De Mella, je v nich spousta pozitivních věcí a hodně mi to do života dalo. Píše, že čím víc s něčím bojujeme, tím větší sílu tomu dáváme. Je to pravda. Naučila jsem se, že nejdřív se musím s problémem srovnat, přijmout jej, a potom opustit. Nevyčerpávat se zbytečným bojem s něčím, co neporazím.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 3-2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.