| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Ano, jistě, podle okolností...

Jde proboha o základní školy, a tam snad proboha není potřeba žádné doktory věd.

U našeho syna na škole mají blokovou výuku od počátku.

Standardně mají spojenou češtinu a dějepis, resp. tedy do tohoto "bloku s Radkou", který je hlavně češtinářský samozřejmě, běžně si přidávají historická a dějepisná témata... (gramatické jevy - třeba určování druhů vět vedlejších - lze cvičit i na článku o Palackém, že). Stejně literatura je často s historií spojená... Teď třeba berou 19. století, tak berou toho Palackého, evropské revoluce-vzniky nových států/národní obrození - Rakousko-Uhersko, romantismus (český i evropský) atd. Je to mnohem logičtější, než kdyby v dějepise brali pravěk a v češtině meziválečnou literaturu...

Dále mají matematicko-fyzikální blok, samozřejmě víc matematický, ale průběžně se do něj fyzikální témata zařazují (ona fyzika je taky hodně o vzorečcích a počítání, že)

Pak mají blok přírodověda-chemie-ekologie.

Zeměpis mají asi zvlášť, ani nevím, to jde mimo mě, na to je dítě expert.

Jenže oni se neučí "standardně", ale třeba měsíc v kuse dělají elektřinu, pak zas měsíc třeba alkoholy..., pak zas jiné téma, není to 45 minut fyzika, 45 minut chemie. Spíš za týden mají třeba 3 hodiny (dopolední blok) "o elektřině", pak zas třeba měsíc nic, co by se dalo nazvat "fyzikou".

Jde o to, že nemá smysl někomu něco nařizovat - některé školy na to zařízené nejsou nebo to neumí, nebo nemají "odpovídající kombinaci aprobací". Naše škola to má asi takhle nastavené právě podle aprobací, když Radka má kombinaci čeština-dějepis, tak se to takhle logicky propojí... Učí je třeba 2 bloky týdně a jak si to nadávkuje, tak to má. Jestli na jiné škole mají aprobaci čeština-angličtina u jedné učitelky, tak ta asi logicky dějepis s češtinou naučit umět nebude.

Pro mě je jediný smysl, dát školám volnost, aby si to organizovaly po svém. Zjevně to, napříč politickým spektrem, jde, protože dítě už je v 8. třídě, takže to šlo "i za Babiše" i dneska. Štvalo by mě, kdyby to nějaký ministr zakázal. Jinak jsem si nevšimla, že by si u nás ve škole vedení stěžovalo, že jim to někdo zakazuje, dřív ani teď.

Byla bych proti povinnostem - povinná spádová škola, jen známkování nebo jen neznámkování, povinné psací písmo/commenia, prostě ať si to školy rozhodují a rodiče mají možnost volby. Stejně je to nejvíc o lidech - dobří učitelé budou učit dobře, ať je ministr kdokoli. Proti těm blbým ani sebelepší "metodika" nepomůže.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 9-2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.