"Mám ale určitou zkušenost s tím, že Moraváci slyší i/y líp, než Češi - resp. že v řeči líp ty rozdíly vyslovují (melodie hlasu), děti v tom vyrůstají, takže to pak taky líp slyší. " Nevim, co slysi Moravaci, ale Cesi i/y po obojetnych souhlaskach v reci nerozlisuji, takze to "slyset" nemohou.
Proto tahle veta "je to liška nebo lyška? Kitka nebo kytka? Kdyžtak si to řekni nahlas..." na me pusobi jak z nejake nonsensove knizky pro deti. Liska nebo lyska se vyslovi uplne stejne, kytka ma navic tvrdou souhlasku, tam snad neni co resit.
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.
Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.
Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti. Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.