| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Příčina smrti neznámá

Možná mám odvahu,možná jen prostě vím,co dělám.Pokud se rozhodnu,že chci,aby můj syn spal se mnou v posteli,tak samozřejmě nejdřív zvažuji všechna pro a proti.Asi to opravdu zní divně,ale já se probudím tak,jak usnu.Občas si tím přivodím nehybnost ruky kvůli odkrvení.V případě,že jí mám pod hlavou a nejde do ní krev.Jeden čas,kdy kolovalo zalehnutí jako odstrašující příklad je otázkou několika let.Prvně jsem o tom slyšela v roce 1997,několik měsíců před narozením prvního syna.Jestli to tu kolovalo už dřív nevím,nezajímala jsem se o to.Od té doby jsem o tom občas slyšela,stejně jako o vyvracejících argumentech,že je to nesmysl.Protože věda stále pokračuje kupředu,tak se objevují i jiné možné příčiny náhlého úmrtí kojenců,přestože dodnes nikdo přesně neví,proč vzniká.Myslím,že tříměsíční miminko dát do vedlejší místnosti spát samotné je trochu kruté,ale je to každého věc.Krom toho,kdy chceš dítěti vysvětlit,že musí spát samo v pokoji?Je to dost složitý.Můj prvorozený syn je narozený ve 32.týdnu.Zpočátku spal ve svojí postýlce u mojí postele.Už jsem o tom psala.Musel mít kvůli refluxu zvýšenou polohu a spát na boku.Každou chvíli jsem byla vzhůru,protože jsem se bála,že přestane dýchat.Jednoho dne jsem mu udělala na svém letišti spaní se zvýšenou polohou a zábranou.Někdy kolem roku jsem ho začala dávat do postýlky a šlo to v pohodě.Usnul u mě a vzbudil se v postýlce.Ani neprotestoval.Město a vesnice mají tak trochu souvislost se zalehnutím.Měla jsem vlastně na mysli spíš otázku instinktu.Upřesním to na zvířatech.Tak například tygr,když se narodí v přírodě,vyroste v ní,tak má instinkt lovce-kvůli přežití.Když se tygr narodí v přírodě a je vychovávanej v zajetí,nebo se tam narodí,instinkt lovce je slabý.Tak nějak to funguje v civilizaci u lidí.Pokud někdo žije na venkově,v souladu s přírodou,pak má silnější vnímání i instinkt.Pokud žije ve městě a o přírodě slyšel jen v televizi,pak má instinkt menší.Znám spoustu lidí,kteří jsou toho důkazem.Neznamená to samozřejmě,že jsou lidi z města něco míň,nebo že je nemám ráda,to ne.Koneckonců,sama teď bydlím ve městě,tak bycb asi nemohla mít ráda sama sebe,což je trochu hloupost.Jen jsem to chtěla vysvětlit.Instinkt je v případě zalehnutí důležitá věc.Jak jsem již řekla,zabrání tomu,aby se to stalo.Taky jsem řekla,že pokud není matka velmi unavená,tak se jí to nestane.Což znamená,že pokud je unavená,tak se to stát může.Osobně,pokud jsem unavená a jdu spát do postele,kde leží můj syn,lehnu si tak,abych mu neublížila.Na závěr bych chtěla podotknout,že spousta názorů se v různých zemích liší.To co se propaguje u nás,není samozřejmostí třeba v Americe a naopak.Mě se třeba nezamlouvá americká výchova dětí.Mají hodně volnosti a pak jsou dost drzí-ne však všichni.V Anglii zase většinou neexistují tresty pro děti.Spousta au-pair kvůli tomu přestala hlídat děti,protože je nemohly za něco plácnout.Ani pokud šlo o vážnou věc.Jiný způsob a názor na výchovu dětí budou mít asi domorodci v Africe.Holt jak se říká,jiný kraj,jiný mrav.J.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6+0= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.