| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Milá Mirko,
ještě bych chtěla doplnit k Tvému dotazu: Je to oboje - o šprtání i o makačce na bednu. Dějepis se musí našprtat a matika pochopit. Ostatní předměty leží mezi těmito dvěma póly. Některému dítěti jde více to první, některému to druhé. Ale myslím, že pokud se dítě bez tvrdé přípravy (a to podtrhuji - musí se tam dostat díky své přirozené inteligenci, jinak tam bude nešťastné) na gymnázium vůbec dostane, pak je schopno se každý z předmětů naučit alespoň tak, aby "prolezlo" - tím mám na mysli ojedinělý extrém, kdy dítěti jeden předmět (nebo i kantor) prostě ten rok nesedne. Není to tragédie a dítě má na 8 let pokoj od stresů typu:
"Musíš mít dobré známky, aby ses po škole někam dostal". Až po letech půjde o to dostat se na vysokou školu, nebude to už řešit dítě, ale téměř dospělý mladý člověk, který zná svou cenu a umí se zdravě prosadit, ví, co chce.
Vztah k předmětu a úspěšnost dítěte v něm je dána mnoha faktory - nejen tím, zda dítě umí logicky myslet a je schopno se učit, ale také osobností a nároky vyučujícího a zajímavostí témato pro samotné dítě.
Například profesorka, která má našeho syna na biologii má systém zkoušení, kterému syn říká 1-3-5.
Dětem zadá dvě otázky, na které očekává odpověď jednou větou - žádné okecávání, zkrátka víš - nevíš. Pokud zná dítě obě odpovědi, dostane jedničku, pokud žádnou pětku a za jednu trojku. Jiné známky nejsou. Občas jsou to třeba obrázky dvou brouků a otázka zní: "Co je to?".
Že je takové zkoušení hodně o štěstí a příliš nemapuje znalosti dětí je jasné. Ale přesto děti biologii milují a mají velice slušné znalosti. (Možná právě proto, že zkoušení se věnuje minimum času a ten zbývá na exkurze, naučné filmy a laboratorní práce). A o to jde. Jen se především rodiče, ale i dítě musí smířit s tím, že se špatnou známkou, kterou třeba považují za nespravedlivou, život nekončí.
A k nutnosti se učit: syn se učí cca 1 hod za týden a má vyznamenání. Rozdodně to s učením nepřehání, ale když mu "teče do bot" dokáže máknout, v tomto přístupu je silně podporován právě školou.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 1+1+1= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.