| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k porodnici Městská nemocnice Ostrava-Fifejdy

V roce 2002 jsem rodila na Fifejdách dceru. V zanedbané špinavé nemocnici s jedním záchodem tekoucím a druhým nemytým, s rezavými dveřmi ve sprše, s nefunkčním ventilátorem ve sprše bez okna, a roomingem těžkých železných postýlek, které bylo nutno s velkým úsilím odsunout a pak teprve se protáhnout z vlastní postele ven.
Po 12 hodinách byl porod ukončen císařským řezem, důvod mi nebyl sdělen. Poslední 4 hodiny před porodem nebyl prováděn monitor dítěte, sestry se na mně přišly pouze cca 1 za hodinu "podívat". Vedoucí lékař porodu MuDr. Ožana před ukončením své služby a odchodem domů nařídil císařský řez a po té odešel. Čekala jsem ještě cca 1 hodinu na operačním vozíku ve stavu rozběhlého porodu, lékař k provedení operace nebyl volný.
Operace proběhla v plné narkóze.
Den po porodu jsem obdržela od dětské lékařky informaci, že dítě je na jednotce intenzivní péče a tedy jej nemohu vidět. Dostala jsem do ruky lístek s telefonním číslem na které mohu v určitých hodinách volat o informace o stavu dítěte. Na moji žádost o kojení dítěte mi byla přinesena sklenička od dětské výživy s rezavým víčkem k odstříkávání mléka. Návštěvy dítěte jsem v jiné (také velmi zanedbané budově) mohla provádět pouze za asistence manžela. V nemocnici nebyl nikdo, kdo by mi po porodu umožnil za dítětem zajet (nebylo možno se doplazit po vlastních).
4 den po porodu mi sdělili, že dítě bylo odvezeno do nemocnice v Porubě, jelikož má virus, který je nutno od ostatních dětí izolovat a je nebezpečný. Za dítětem jsem odjížděla taxíkem, jelikož Fifejdy mě odmítly přepravit a také propustit.
Tuto zkušenost sděluji až po narození svého druhého dítěte. Dříve mi strach z pomsty našeho zdravotnictví nedovolil.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 8-7= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.