| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku K výživě novorozenců a kojenců

Tahle diskuse je balzám na duši. I já byla ve stejné situaci. Po císaři se mi mlíko udělalo až za 5 dní, Agáta se mi nechytla na ploché bradavky, pak jsme zkusili kojit přes kloboučky - to chvíli šlo, ale kojila jsem vždy přes hodinu, což bylo na nervy. A mlíka jsem stejně měla málo, takže jsem musela nahrazovat jedno kojení Nutrilonem z flašky. Samozřejmě se Agátka už nechtěla namáhat a přestala mi pít z prsu. Nechtějte vidět ty scény, když jsem jí přiložila. Řvala jako bychom jí na nože brali, kopala do mě nožičkama, pěstičkama bušila do prsu, prostě šílený. Tak jsem to vzdala, ale ne úplně. Protože jsem sama alergik a chtěla jsem malé dát "lepší základ", volila jsem cestu odstříkávání mateřského mlíka a krmením z lahve. Vydržela jsem to do konce 3. měsíce, vždy jednou odstříkané a jednou umělé mlíčko. Byla to otročina, ale věřím, že to stálo za to. Teď už krmím jen umělým mlíčkem a můžu potvrdit, že Omneo se nám osvědčilo nejlépe. Než jsme "vychytali" jaké bude Agátce vyhovovat, chvíli to trvalo - vyzkoušeli jsme Nutrilon, Nutrilon hypoalergení, Bebu a HIPP. Po Omneu je spokojená, netrpí na prdíky a v noci krásně spinká. Já jsem odpočinutá, můžu se přes den Agátě věnovat, jsem v pohodě a užívám si mateřskou dovolenou jako opravdovou dovolenou.
A ještě pro pobavení: moje nejlepší kamarádka porodila šest týdnů před námi dvojčátka (Anna a Matěj), rodila také císařem a hned třetí den byly děti plně kojené. Dnes je jim skoro 6 měsíců, váží každý 8 kg, stále je plně kojí a ještě má tolik mlíka, že po celou dobu zvládala odstříkávat mlíčko pro mě. Zamrazila ho v pytlíčkách a já měla vždy "rezervu" pro Agátu. Paní doktorka mi řekla, že je to v pořádku, že se to takhle vždycky dělalo a že bude mít Agáta víc protilátek. Máme prostě takovou soukromou kojnou. :-)
Zlomte vaz a hlavně buďte v pohodě. Potom bude v pohodě i vaše dítě. Dita

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 0+8= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.