| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Dvakrát do stejné řeky jsem vstoupila i nevstoupila…

Možná to tak nevypadá, ale cílem toho článku opravdu nebylo chlubit se porodem... Jen jsem chtěla dát naději těm, kteří o porodu doma uvažují, nebo zároveň i trochu detailněji popsat porod pro ty, které teprve čeká... Samozřejmě co žena, co dítě, co porod se určitě liší, ale mně samotné nějaké podobné vyprávění před mým prvním porodem chybělo. Před druhým porodem jsem si také ráda četla různé porodní příběhy, abych nějak ukrátila čas.
Taky jsem ten porod psala pro pár známých lidiček, kteří chtěli vědět, jaké to bylo.
Přijde mi ještě důležité zdůraznit, že porod je z velké části záležitostí psychickou a z velké části se podobá tomu, jak si ho představujeme, jak o něm přemýšlíme (Za všechny si dovolím poukázat na článek Sylvy Š, která se hned na začátku těhu rozhodla o tom, že to bude holčička a jak jí porodí doma). Takže vy všechny, které se bojíte rodit doma rozhodně doma neroďte. Všechny nastávající maminky pak nabádám (i když je to rada nevyžádaná), aby si svůj budoucí porod zkoušely imaginovat (představovat) - hlavně to, jaký bude krásný a vpohodě, jak se budou příjemně otvírat, všechno bude vpořádku a v klidu (ať už doma nebo v porodnici) Návod na příjemné imaginace se dá najít například v knize Porod s dulou

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6-6= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.