Přidat názor k anketě manželce
Hani, nemáš tak docela pravdu, že nekojené děti se musí na jídlo vracet domů. Moje pracovní povinnosti a asi i životní styl mne naučil krmit dítě z láhve kdykoliv a kdekoliv a to prosím naprosto hygienicky. Dokonce jsem to konzultovala s dětskou lékařkou, abych něco nepokazila :o))
Napíši tady postup, abych třeba poradila maminám, které stejně jako já neměly to štěstí a nëmohou kojit (a to jsem se sakra pořádně snažila!!!)
Takže používala jsem takové ty lahvičky, co mají nahoře plastový prstenec, který drží savičku. Taky do sady patří kolečko, které chrání savičku, otočenou dovnitř lahve před znečištěním. Takže tyto 4 díly láhve jsem vyvařila, nachala uschnout a do suchého (pozor, moc důležité!!!!) odměřila Sunar (v případě druhé dcery Bebu, ale na tom vlastně nesejde). Potom jsem savičku otočila do láhve, přikryla krycím kroužkem a šroubovacím prstencem uzavřela.
Do výbavy patřila také termoska (tu jsem koupila jen k tomuto účelu, vypláchla párkrát vroucí vodou a nikdy na nic jiného napoužila, než na uchovávání převařené kojenecké vody). Kdekoliv a kdykoliv jsem potom mohla do lahvičky nalít na sušené mléko vodu a opět uzavřít se savičkou dovnitř, potom stylem barmana na baru proklechtat a potom "servírovat". Naše holky už tenhle pohyb dobře znaly - a culily se od ucha k uchu....... (Pokud to bylo horké, tak voda na ochlazení lahvičky zvenku se najde vždycky....).
Řešila jsem takto i noční krmení - pro hladové dítě je zbytečně dlouhé, když má čekat, než se voda převaří a pak schládne na přijatelnou teplotu.......
Tak to asi vše k tomu, že "nekojeňátka" musí být doma na každé papání :-)))
Ahoj
Simča
Předchozí