| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k porodnici Fakultní nemocnice - Motol

1.dcerku Natálku jsem rodila ve Vrchlabí, bylo to úžasné, i když Natálka byla velká, měla 52cm,4200g. Rodila jsem na porodní stoličce a naštěstí bez nástřihu. Když jsme čekali 2.dcerku nebylo pochybností, kde budeme rodit, tak jsme porodnici nehledali. Termín porodu jsem měla 5.6.05,přesně na den, kdy má narozeniny Natuška. Celé těhotenství probíhalo bez problémů, až na křeče v dolních končetinách. Zuza se přihlásila o 6 týdnů dříve. Po dlouhém přemýšlení jsme se rozhodli pro Motol, protože ve vrchlabí není JIP pro novorozence. Ale jak to začalo: byl pátek 22.4.05 a já byla na posledním cvičení pro těhule. Posledních 14 dní jsem nepřibrala ani gram, naopak jsem hubla. Byla jsem ve 33+5 týdnu. Večer po cvičení jsem začala cítit bolesti v podbřisku, podobné menstruačním, které se vracely v nepravidelných intervalech. Trvalo to až do 1.hod ranní. Ráno jsme pro jistotu zajeli s manželem do Motola. Službu měl MUDR.Doležal. Pan doktor mě vyšetřil,udělal mi ultrazvuk, odhadnul porodní hmotnost na 2384g, natočil se monitor a vše bylo v pořádku, tak nás poslali domů. Ale v sobotu večer se bolesti vrátily, trvaly celou noc i celé dopoledne, sbalila jsem tašku do porodnice a po obědě jsme vyjeli znovu do Motola, jeli jsme MHD, nevlastníme auto. Službu měl opět MUDR.Doležal, PA natočila monitor, doktor mě vyšetřil a řekl, že už tam je velký nález. Od 17 hod mi kapala infuze s magneziem proti křečím a také se ještě pokoušeli to ještě zastavit. Celou dobu se ke mě chovali velice hezky. Kapačka moc nezabírala, kontrakce jsem měla po 2 min. Ve 22 hod mě doktor ještě vyšetřil, ale nález opět pokročil. Magnézko mi zvýšili. Každou hod PA kontrolovaly ozvy míma a po 3 hod se natáčel monitor. Na čekatelském pokoji jsme byly 4. Ve 4 hod ráno mi praskla voda. PA mě vyšetřila a natočila monitor, po0 20 min mě opět všetřila a už jsem šla na přípravnu, ještě mi dala ATB a píchla mi injekci s Nospou a vit. B, klyzma a holení bylo o.k. Celkem jsem měla strach, i když jsem zdravotní sestra. Pak přijel manžel a šlo se na sál, daly mim kapačku s oxytocinem, protože kontrakce polevily a kvůli mímu potřebovaly, aby porod byl rychlý. Kontrakce byly dost silné, myslela jsem, že vypustím duši. Dlouhou dobu jsem byla otevřená na 5 cm. Pak přišla MUDR. Olga Zbuzková a poradila mi, že by bylo vhodné píchnout epidurál, jak kvůli mně, tak i kvůli mimi. Ještě mě vnitřně vyšetřila a řekla, že branka je zašlá. Rodila jsem v polosedě, poprosila jsem doktorku, že bych byla ráda, kdyby mě nenastřihávala, a ona řekla, že když jsem porodila 4kg mimi bez nástřihu, tak 2,5kg zvládnu taky. 2.jsem zatlačila a Zuzka byla venku. Rychle ji odnesly, měla 48cm,2800g. Zuzku odnesly na JIP, kde se oni starala MUDR.Fišárková, byla moc hodná. Na JIPU byla Zuzu 2 dny, měla kapačku a vše bylo o.k. Po 2 dnech ji přeložily na specializovanou jednotku, kde byla MUDR.Zinderová, byla taky super. sestřičky byly moc hodné. Zuza měla žloutenku, tak ji svítily. malá se narodila ve 34+1 týdnu. Pustily nás 12.5.ve 36+4. Dnes jsou Zuze 4.5 měsíce a je moc šikovná. Váží 5770g a měří 62 cm.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 0+8= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.