| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Bezva porod na Bulovce

Moniko, ja asi nejsem ta kompetentni osoba, ktera by te informovala, a odpovidam tak spise ze zdvorilosti, proto ze toto tema rozpoutala jsem. Oxytocin je syntetycky hormon, ktery zpusobuje stahy delohy a tvorbu mleka. Pri fyziologyckym porodu mozek tvorbu zpusobi sam. S latkami s oxytocinskym ucinkem medicina zacala experimentovat v tricatych (jeltli mne pamet neklame, nejsem odbornik :-))))letech, pak prisli na to, jak ho vytvorit synteticky. Byl to opravdu velky pokrok, protoze doposud nebyl zadny ucinny zpusob, jak vyvolat porod, kdyz se prenaselo, kdy kontrakce se zastavili, byly nepravidelne anebo hrozil nejaky spatny prubeh. Bohuzel, jak to obvykle byva, zavedly se i dnes uz kritizovane praktiky, ktere tento lidsky vynalez zneuzivaji. Oxytocin se podaval jen pro urychleni porodu anebo plosne pro rychlejsi urychleni placenty. Tvorba oxytocinu pri kojeni vyvolava nekterym zenam depresivni pocity. Moc mi to pomohlo, kdyz jsem to vedela. Kdyz pri kojeni sly na mne ty cerne myslenky, stacilo si rikat, ze to jsou jen ty hormony, to prejde a zpravi se. Nemusi to byt pro kazdou zenu, a po par tydnu tyto cerne nalady vymizi, ale pomaha vedet, ze to tak byva, a je to normalni...
Moc casu travim v knihovne a rada se hrabu ve starych knihach, tak jsem jednou zalistovala v prirucce porodnictvi od dr. Williamsa. Nekolika vydanich ve vsech svetovych jazycich vyslo ve tricatych letech. Velice poucna cetba pro ty, ktere se zajimaji o pokroku a chybach ve zdravotnictvi. Tady na techto strankach casto se uvadi, ze klistyr je setrny a nechemicky urychlovak. Vsak dulezite je vedet, ze tento doktor, ktery zazil dobu, kdy krome nalevu, ricinoveho oleje a chininoveho prasku nebyl zadny jiny znamy zpusob, jak porod vyvolat nebo uryclit, psal, ze to jsou zpusoby s POCHYBNYM ucinkem. Vim, ze toto tema uz je zastarla, a pripravni procedury uz vsude jsou veci volby. Jen mozna nekomu tato informace ukaze se zajimava.
Jestli jsem udelala nejake chyby z medicinske oblasti, snad mne nekdo opravi. Opakuji, jsem laik.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6-6= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.