| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Deklarace práv počatého dítěte

Milá Jano Vladěno,
nedávno tady probíhala debata na téma, zda používání HA = vražda dítěte, nějak jsem ve svém příspěvku sesypala všechno, co mě napadlo při čtení této rubriky, pokud to nebylo přehledné a jasné, zkusím to ještě upřesnit.
RUmunsko není od střední Evropy tak daleko, a tyhle děti se tam rodily ještě v před pár lety (cca pěti, nevím, jak to vypadá dnes, ale jestliže jsou ty děti dneska pěti, osmileté, přijde mi to pořád jako dost aktuální). Máš pravdu do Rumunska jsem neodjela, protože nejsem charitativní pracovnice - a protože si myslím, že jsem mnohem více platná na svém místě, tím, že platím daně, starám se o svojí rodinu. Do Rumunska jsme vybírali peníze na plínky, mýdla, hračky a léky - vážím si práce charitativních pracovníků (kteří obvykle provozují charitu s tím, že sami mají finanční zabezpečení z domova- já si to opravdu nemůžu dovolit), ale pokud by tito přijeli s prázdnýma rukama a bez peněz, těžko by něco zmohli. Takže to jen k mojí pomoci v problému, který jsem považovala já osobně za problém.
S hodnotou života jsem to myslela spíš tak, že společnost by měla mít tolik členů, o kolik je schopná se postarat - sorry, ale opravdu si nemyslím, že zvýšená porodnost za cenu malých bezdomovců, které vychovala ulice (doslova a do písmene) je odrazem vážení si života - NAOPAK.
Duchovní síly přenechám těm, kterým fungují - své děti bych chtěla ušetřit stresů s nechtěným těhotenstvím, potratů načerno apod. které byly i u nás tak běžné ještě před pár lety. Kondom je fajn, hlavně kvůli tomu, že brání i před chorobami, ale není úplně spolehlivý, i zkušeným partnerům se stane nehoda s prasknutím, nebo stáhnutím kondomu - proto bych svojí dceru vybavila HA.
Ale v podstatě si rozumíme - potrat je ŠPATNÉ řešení, je to ukončení života, ale zákazy to nevyřeší, naopak, nahromadí spoustu dalších problémů.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 8-7= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.