| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Jak se nezamilovat do FDN Brno

V dětské nemocnici pobýval můj starší syn v době, kdy mu byl asi rok a třičtvrtě - hospitalizovali ho na II. interně s laryngitidou. Co nás tenkrát nejvíce zajímalo, byla samozřejmě možnost být tam s ním a na rozdíl od toho co píše Žaba, nám to bylo umožněno, ale... Pokoj, kde bych mohla být s ním pohromadě tam byl pouze jeden a bylo nám vysvětleno, že na tomto pokoji budu za dítě zodpovídat sama a budu si ho i sama hlídat, aby se nezačal dusit. Sestra tam za námi v podstatě chodit nebude, pouze doktor na vizitu. Nechápali jsme - to jsme rovnou mohli zůstat doma. Další možnost byla abych si zaplatila lůžko na pokoji pro maminky, který byl od pokoje kde ležel Páťa asi přes půl nemocnice - ale bohužel tam neměli volno. No a poslední možnost byla být přes den přímo na pokoji, kde leží, ale na noc až usne chodit domů a přijít zase ráno. Což jsme nakonec taky dělali. Jeden den tam se mnou zůstal po celý den i manžel - a jaké bylo naše překvapení, když na konci "oficiální" návštěvní doby dorazila sestřička s tím, že manžel asi nemá hodinky a že by měl jít domů. Přitom sestry nemají s dítětem, u kterého je přítomen rodič, vůbec žádnou práci - krmili jsme ho, přebalovali, vyměňovali obklady, dávali léky, měřili teplotu. Jinak na čtyřlůžkovém pokoji kromě Patrika byla další dvě miminka u kterých nejen že nikdo nebyl, ale ani v návštěvní době za nimi nikdo nepřišel... Nejhorším zážitkem pro mě byly právě tyhle "opuštěné" děti - sice dostávaly jíst, léčili je a byly v teple, ale jinak se o ně nikdo moc nestaral, asi na to není čas. Nedalo mi to a občas jsem ta ubrečená miminka pochovala sama a v duchu přivolávala jejich rodiče. Jen pro informaci - na šesti pokojích bylo umístěno cca 20 dětí, a za ty 4 dny co jsme tam strávili jsem tam viděla jen další dvě maminky. I sestřičky mi pak potvrdily, že mají někdy dojem že nejsou nemocnice ale soc. ústav - často prý musí rodičům i několikrát volat, že si mají přijít pro uzdravené dítě. Až do té chvíle jsem si myslela, že každá maminka chce být v nemocnici se svým dítětem, ale po naší zkušenosti jsem pochopila, že i v dnešní době je přítomnost rodičů na pokoji asi dost řídký úkaz a nem. personál na to není možná zvyklý a proto zřejmě dochází k různým nedorozuměním.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 3-2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.