| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Odběr na genetiku - nutnost nebo podivný český nadstandard?

Myslím, že jsi to špatně pochopila. Autorka příspěvku si nestěžuje na účinnost a kvalitu amniocentézy, ale na to, že testy, které se dělají před ní, jsou nepřesné. Každá má známá amniocentézu podstoupila a musím říct, že zbytečně. Rozštěpy páteře, patra atd. se dají už dnes zjistit ultrazvukem a tak amniocentéza slouží víceméně ke zjištění downova syndromu. Vše ostatní se dá na utz (3D) vyloučit a z části i ten down. Mě vyšly taky výsledky špatné 1:120. Amniocentézu jsem odmítla podstoupit. Poslali mě, na mé požádání, na genetický utz, kde vyloučili všechny ostatní vady. Ani downův syndrom nebyl patrný, ikdyž vím, že nemusí být na utz poznat. Jisté znaky však má. Na základě genetického utz mi zjistili, že miminko je o týden mladší, tudíž pochopitelně nejsou výsledky adekvátní jeho věku. Riziko se mi snížilo na 1:810 a na amnio jsem tudíž nemusela. Kdybych se o to ale sama nezajímala, nevěděla bych nic a dneska bych mohla být jeden případ ze sta, které vinou amniocentézy o své miminko přijde.
Za 6 týdnů se mi má narodit miminko a pochopitelně určitou obavu mám, že by downův syndrom mohlo mít. Pravděpodobnost je ale velmi nízká a já děkuji lékařům, kteří pochopili mé stanovisko a až na jednoho se na mně nedívali skrz prsty, ale podporovali mé rozhodnutí.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 1+1+1= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.