| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Míšo a ostatní "slanomilní",

je tu už spousta receptů na neuvěřitelné dobroty, ale protože věřím, že i tady se najdou kuchařky, které sice vaří rády, ale tak aby to nedalo moc práce a bylo brzy hotové, přidávám recept na slaný koláč (říkám mu pizza Petra podle bývalé kolegyně, od níž mám recept).
1/2 kg listového těsta o pokojové teplotě si rozprostře na pekáč (bez válení, prostě se těsto rozplácne mezi dlaněmi, položí na pekáč, svrchu posype hladkou moukou, aby se nelepilo na ruce a vytáhne na velikost a tvar pekáče - třeba větší dortové formy a to po stranách do výšky aspoň 2 cm. Pak se část na dně pomaže tence plnotučnou hořčicí, na ní se naklade na plátky nakrájený sýr (tak 20 dkg), na něj plátky salámu (dobrá je kombinace šunkového (10 dkg) a vysočiny (5 dkg), na salám sklenička zeleninového salátu (např. Kunovjanka). Dá se do horké trouby péct, když zčervená těsto po okrajích, vyndá se z trouby a nalejou se navrch (tak, aby se nepocintalo těsto na okrajích) 3 rozmíchaná vajíčka a krátce se zapeče.
Podávat lze teplé, vlažné, studené.
Na velký plech se prostě dá všeho dvakrát více.
Zatím jsem vždy slavila velký úspěch (dělám tuto pizzu Petra hlavně pro návštěvy a ještě nikdo neodmítl si nechat zabalit zbytek s sebou domů - a to k nám nechodí hladoví bezdomovci).

Z listového těsta jsou také dobré tyčinky na různý způsob: rozválet na tenko, nakrájet na tyčinky 2 x 6 cm, ty pomazat vajíčkem, posolit, a posypat buď kmínem nebo oreganem nebo paprikou nebo provensálským kořením nebo kari kořením nebo různými kombinacemi (kmín + paprika, kmín + oregano, ...). Upéci dorůžova. (Teploty neuvádím, moje vrtošivá trouba se údajem na termostatu neřídí doslova a ke rekalibraci jsem se nikdy nedostala).
Přeju dobrou chuť.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 8-7= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.