| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Bude to poněkud delší,takže se už dopředu omlouvám..


Markétě hned po narození dělali UTZ ledvin,kde byla zjištěna hypotomie levé ledvinové pánvičky(tuším,že se to tak jmenuje.Na odborné názvy jsme nikdy nebyla přeborník).Na konci srpna 2004 měla svůj první zánět s kterým jsme leželi v nemocnici.Zde ji byl opět proveden UTZ ledvin,který byl beze změn jako po narození.Po dobrání klasických ATB nám byl dán na noc Ospamox(2,5 ml).Od té doby dáváme každý měsíc na kontrolu moč,někdy je nález na hraně, někdy v pořádku.Ten Ospamox brala do listopadu a v prosinci při kontrolním vzorku moče byl zjištěn další nález.U toho neměla teplotu,takže jsem vůbec netušila že ji něco je.Opět ATB po 8 hodinách a po dobrání od 28.12. bereme Sumetrolim na noc(2,5 ml).
V lednu ji byl dělán rentgen močových cest,reflex nebyl potvrzen.Ale jak jsem už psala,zde nám bylo řečeno že je vše v pořádku a asi za 3 měsíce nám dr. říkala,že by se to mělo raději zopakovat že u toho brečela a že to mohlo zkreslit výsledek.Nicméně zatím to neopakovali.V únoru jsme byli na dalším UTZ ledvin,který se jim moc nelíbil.Dokonce mi Dr. tvrdila,že je to horší než na podzim a pak v dubnu se jim už UTZ zase líbil,takže nám vysadili Sumetrolim na noc.Jenže do 14 dní dnů tu byla teplota a další zánět a opět další ATB.Pak jsme brali Sumetrolim na noc (4 ml). V červenci jsme byli na dalším a zatím posledním UTZ ledvin a ten už byl v pořádku.Když jsme byli teď v nefro tak nám řekla že další UTZ bude při další kontrole což je až 18.5.06 a týden na to mi v telefonu řekla,že by bylo potřeba abych se někdy na únor objednala na UTZ.Že to že v létě byl v pořádku,neznamená že máme vyhráno.Poslední zánět měla teď 13.10.,opět ATB a nyní bereme Sumetrolim(5 ml).V listopadu byla moč v pořádku,uvidíme co v prosinci.

Jinak mi nikdy moc nebylo vysvětleno o co se vlastně jedná a kde by byla nějaká příčina atd.Příjde mi že dr. má po každé jiný názor na věc.Když jsme byli u ní poprvé na podzim 04 tak mi mluvila o tom vyšetřen na reflux a pak ještě o nějakém,které se dělá pod narkozou.Bohužel v naší nemocnici není speciální dětský anesteziolog a tak by to mohli udělat až ve 2 letech.tuším že je to nějaká kalibrace,ale o co jde nevím.Od té doby se o tomto vyšetření nemluvilo,neboť ještě nemáme 2 roky.O tom vyšetření zda nejsou jizvičky na ledvinách taky nikdy nemluvila a slyším o tom až od vás.Tedy pokud to náhodou není ta kalibrace.
No já nevím jaký jste si z toho udělali obrázek vy,ale já za celý ten rok co tam chodíme jsme se vlastně pořádně nic nedozvěděla a přijde mi,že to tam vedou od 10 k 5. Proto jsem se objednala do té FN v Hradci Králové.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6-6= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.