| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku O praní, sušení a jiných vymoženostech, které každá správná žena miluje

Ahoj Martino,
při čtení Tvého příspěvku jsem úplně viděla naši domácnost.

Ráno (pokud možno v pět) stojí můj muž před skříní, kouká na štos košil (všechny mu jsou, všechny jsou poměrně nové a všechny běžně nosí) a hledá jednu speciální, protože "přece chápeš, že k té šedé kravatě potřebuju světle šedou košili" (a jako napotvoru jsou tam samé světle modré, tmavo šedé a jedna bílá). V pět ráno mě ovšem ani bezmezná láska, kterou k manželovi přímo překypuji, nedonutí vstát a jít příslušnou košili vyžehlit. Nakonec tedy pán domu odchází s jinou kravatou anebo smířen, že dnes nebude ladit "tón v tónu", ale každopádně v jiné košili (zaručeně té, co byla ve štosu až naspod, takže při jejím vyndavání rozhrabal ostatní natolik, že je mohu znovu žehlit).

I v naší pračce žije Ponožkožrout, díky kterému vždycky po praní vytáhnu lichý počet ponožek, i kdyby je před vhozením do pračky přepočítávala třeba pětkrát a vždy se sudým výsledkem. Je to Ponožkožrout-labužník, protože mizí prakticky výhradně manželovy ponožky (už jsem pojala i podezření, že je chyba v mém muži, a přepočítala mu pro jistotu nohy). Osiřelé ponožky trpně visí na šňůře nad vanou, dokud mi po půl roce nedojde trpělivost a nevyhodím je. Pochopitelně se pak hned druhý den postrádané dvojče najde. Jo, a taky je náš Ponožkožrout recesista, protože občas nějakou ponožku vyplivne zpátky do bubnu - pokud možno černou a pokud možno ve chvíli, kdy je pračka plná bílého prádla a naprogramovaná na vyvářku (takhle měl třeba syn všechny látkové pleny rozkošně světle modré).

Jediné, co jsem zdárně vyřešila, je zašívaní dětského oblečení. Když se nad námi (jednou za čtvrt roku) slituje babička a vezme si vnoučka na víkend, zabalím mu s sebou pyžamo a trička, co je šili horkou jehlou a co mají rozpárané švy. Moje máma je poklad, takže se mi všechno vrátí spravené a ještě dítko nadšeně líčí, jak s babičkou šili na "šícím přístroji".


Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6-4= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.