| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

POrod síla, mám pocit, že je to v tom našem zdravotnictví standart-vybavení OK, mamina OK, porod OK, personál vyměnit. Já teda doufám, že u nás se zadaří minimálně stejně dobře, ne-li lépe jak posledně :-)))

Dano, mám ale pocit, že když po téhle hladovce začneš jíst normálně jako člověk, tak že ti kila půjdou zase nahoru, živit se čajem není moc dobré, obzvlášť když chceš mít další mimi, tak bys měla mít stravu pestrou a vyváženou.
Já jsem si koupila knížku, už jsem ji tu kdysi doporučovala- Zdravá výživa od Grady tuším, taková zelená útlá a tam je to strašně dobře vysvětlené, i to, proč se zastaví váhový úbytek v určité době; poměr cukry-tuky-bílkoviny, o glykemickém indexu potravin a vyvážené hladině cukru v krvi, jejíž kolísání mimo jiné způsobuje neodolatelné záchvaty chutí na "něco" a jak si sestavit jídelníček tak, aby člověk nedržel hladovku, ale vybudoval si nové dlohodobě udržitelné stravovací návyky...Každý je jiný, má jiný metabolismus a genetické dispozice a diety jsou proto hodně individuální a člověk musí brát i knížky i zkušenosti druhých s velkou rezervou.
Před prvním porodem jsem měla 55 kilo, po porodu 75 a teď mám po dvou letech ve 3 měsíci 59. Nepoužívám knedlíky, smetanové omáčky, sladím jen kávu, nepiju slazené minerálky a mlsky máme "na příděl"jako součást domácího "kávového" rituálku-jakože když se přijde z práce, tak se v klidu posedí u kávy. Hlídám si každý den přísun bílkovin a nejím většinou uzeniny (ale to ani ne kvůli dietě jako preventivně kvůli ledvninám a konzervačním solím v uzeninách)a arašídy a ořechy, protože mi po porodu začaly zvedat žaludek. Ze začátku jsem jedla každé 3 hodiny aspoň něco maličkého, teď jím 4-5x denně. dodržovat to šlo snadno- jím kdykoli jí dítě.

Dneska jsme byly v MC organizovat vánoční den, nakonec jsem si taky obešly pár stánků, Anetka si tam zkoušela malovat perníčky, tak z toho ji bavilo nejvíc ze všeho olizovat špatně namalovanou polevu :-) pak jsme dělali nějaké papírové ozdůbky, hvězdičky, barevné střapce a tak a vykrajovali jsme ozdůbky z plátů včelího vosku :-)))
Doma jsme pak odpoledne matlali nějaké nepečené cukroví, jen tak pro tu atmosféru, třeba žlutých kokosovýh kuliček máme všeho všudy asi 20 ks :-))) ale Anetka statečně matlala a ochutnávala a tvářila se důležitě :-)

A máme nové "slovo" - místo měřím říká "metruju" :-))) A teď jak byly ve Večerníčku Krkonošské pohádky, tak pořád chodí a říká "Sem Kakonoš, sem Kakonoš" Až pak jednou nechtěla uklízet a říká "Nebudu uklízet, sem Tautmberk"

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6+0= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.