| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Jak jsem rodila nerodila

Ahoj Vranimůro :-),
FAKT mi to někdo řekl - vlastně mi to řekl skoro každý. Těsně před porodem už jsem i já flegmatik byla poněkud paranoidní, nebrala jsem telefon a neotevírala ani pošťačce, protože pár lidí mě chtělo do porodnice dopravit třeba násilím (chtěli mě SPASIT proti mé vůli). Bylo to FAKT HUSTÝ, pobrečela jsem si docela dost, protože jsem už chvílema začínala věřit, že jsem asi fakt blázen...
Tak to je zas pohled z té "druhé" strany - z "militantního tábora" :-).

Jinak naprosto souhlasím s Miladou - kromě pana Marka neznám nikoho, kdo by tvrdil, že jedině porod doma je ten správný, a cokoliv jiného je špatné.
Můj (militantní :-)) názor asi znáš - každému, co jeho jest. Kéž by každá žena mohla porodit tak (vleže, vestoje, ve vodě, s nohama ve třmenech a s epidurálem nebo při tanci :-)), jak si ONA SAMA přeje. Kéž by dostávala přesně ty informace, které bude sama chtít a o které požádá. Kéž by jí nenutil svoje moudra každej chytrej. Kéž by si mohla svobodně vybrat i místo, kde porodí (jeskyně, operační sál :-)) a člověka, s kterým porodí (PA nebo porodník).
Nedělala bych z porodnicorodek a domorodek dva znesvářené tábory, tak to není, protože většina (snad) respektuje tu druhou stranu. Problém vidím spíš v několika opravdu militantních zastáncích nemocničního porodu jako jediného správného. Stačí nakouknout do jakékoliv diskuze o domácích porodech - jediný, kdo útočí, jsou zastánci porodnice. Domorodky se vždy pouze brání.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 8-4= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.