| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Poprve jsem rodila v r. 92 v Brandyse nad Labem - protekcne.Snad proto na me byl nastvany na koho jsem se podivala.Muj manzel mel v te dobe jiz milenku,takze jsem byla psychicky na dne a vlidne zachazeni jsem potrebovala snad o to vic.Bohuzel me jen odvedli do pokoje (protoze mi jen odtekla plodova voda) a celou noc se na me neprisel nikdo ani podivat, prestoze kontrakce jsem jiz mela.Rano v 6 me prozkoumali a sdelili, ze se oteviram velmi pomalu.A zase na par hodin sama.Po obede me "pripravili" a soupli do hekarny (dve kozene postele naproti sobe).Kdyz uz jsem nemohla bolesti vydrzet a sestry me slysely snad i na sesterne (odkud se linula vune cigaret),daly me na sal a podporily kapackou.Tlaceni jsem nebyla schopna ovladat a ani nevim, jak syn prisel na svet.Z oblouzneni jsem se probrala az druhy den rano,kdy me dost nevybirave nutily jit do sprchy atd.Tenkrat jsem prisahala, ze druhy porod uz nikdy! Po sesti letech jsem ale nasla fajn muzskeho a zatouzili jsme po holcicce.Sedm let po Brandyse jsem rodila v Rakovniku.Do porodnice jsem odjizdela s desnym strachem, ale jinak mi skoro nic nebylo.Ulozili me do prijemneho predsali a skoro celou noc jsem prospala (sestra byla vedle v pokoji).Druhy den mi doktor navrhl vyvolani porodu (byla nedele, hezke pocasi, asi mel chut rodit).S manzelem jsme to probrali a souhlasili.Po vyvolani porodu jsem asi jeste hodinu tlachala se sestrickou o jeji vnucce (to zabralo bajecne), pak me oholila a dala mi klystyr (trochu jsem se hadala, ale ujistila me, ze to porod urychli), hodinu jsem trpela na zachode a ulevovala si ve sprse oprena o zidli. Sprcha byla bajecna.Pak me doktor prohledl a rekl, ze uz to bude (nechapala jsem - tak brzy?)Pichli mi injekci a uz jsem si ani nestihla lehnout do postele a fofrem na sal. Manzel nestihl ze salu utect, takze me drzel za ruku a po nekolika kontrakcich byl druhy syn na svete.Jeste ze salu jsem volala mobilem rodicum a usmivala jsem se jako idiot.Lepsi porod snad nikdo nezazil.
Hlavne jsem tim chtela rict, ze zadny porod neni stejny. Muze byt lepsi (ale i horsi). Hlavne po prvnim porodu clovek vi, do ceho jde a vi, co od doktoru chce a co ne. Chcete epidural? TRVEJTE NA TOM. Budte asertivni a trvejte si na svych pravech. Nenechte s sebou vlacet ani sestrami ani doktory.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 8-4= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.