| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Jak jsem přežila šestinedělí

Můžeš mi vysvětlit, jak si dojdeš zacvičit s dítětem, které leze, popř. začíná chodit? To ho jako necháš lézt po tělocvičně a šplhat na "mučící nástroje"? Možná, že sem tam existují nějaká cvičení, u kterých poskytují hlídání. Ale! Zpravidla je to až od 3 let a zpravidla je to za příplatek. A když nemáte moc peněz, musíš setsakra počítat, jestli na ten příplatek máš nebo ne. Já měla celkem klidné mimčo, takže do 5 měsíců jsem s ní chodila do restaurace. Ale od 5 měsíců už to nešlo protože už nevydržela jen ležet v kočárku nebo sedět na klíně.
S kamarádkou, která má také malé dítě si moc nepokecáš, protože cca od 8 měsíců ti dítě leze, takže musíš neustále být u něj a hlídat ho a navíc to dítě se neustále dožaduje tvé pozornosti. Stále leze (později chodí) za tebou a neustále ti něco vnucuje a "říká" a dožaduje se tvých hlasitých reakcí. Pokud se nedočká, začne ti řvát, takže už se pak neslyšíte vůbec. můžete si trošku popovídat, je-li s vámi jen jedno dítě. A idea, že dětičky si hrajou spolu platí až tak od 3 let a to stejně mají mezi sebou spory a každou půl minutu chodí za vámi abyste je řešili. Pokec mezi kamarádkama, který maj děti, z mé zkušenosti vypadá tak, že občas prohodíte nějaké to slovo mezi sebou a jinak se spíš těšíte ze vzájemné přítomnosti než z dalekosáhlé diskuse.
Také není pravda, že každé ženě hned splaskne břicho. Mně kupříkladu nesplasklo do dnes :-(((( A to jsem poctivě cvičila celý rok. Někomu ano, někomu ne. Ale i když třeba nemáš břicho, trochu se ti rozšíří boky rozestupem pánevního dna a najednou zjistíš, že se nevejdeš do žádných kalhot ani sukně. Já nosila po porodu kalhoty těhotenský, ale asi po třech měsících mi byly velký, jenže předtěhotenský zas byly malý. A když jsem si chtěla koupit nový, žádný mi pořádně neseděly. Navíc se teď furt nosí bokovky, což pro nás - s faldíkem po dítěti je fakt nevhodný.
Na tvém příspěvku je poznat, že nejen nemáš vlastní dítě, ale nemáš ani zprostředkovanou zkušenost kamarádky nebo sestra apod. Tedy ne že by to byla nějaká tvoje osobní chyba. Když nemáš zkušenost, nemůžeš vědět, jaké to je. Od toho jsme tady my, zkušené maminy, abychom tě poučily :-))) Ono to fakt trvá, než si zvykneš na nový režim s dítětem. Někdo to má jednodušší, někdo těžší. Ale v žádném případě to není jako před tím :-)) Věř tomu, co ti píšeme. Není to prostě stejné jako když si pořídíš psa. tomu všechno určuješ ty, takže si v podstatě ponecháš svůj rytmus. S dítětem se musíš podřídit ty. Ale klidně napiš, co tě zajímá, jakou máš o něčem představu a jestli to tak jde nebo nejde uskutečnit.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 0+8= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.