| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k porodnici Fakultní nemocnice - Motol

Milé maminky, které jste se rozhodly pro porod v Motole: rodila jsem tam 7.12.2005, mám tedy velmi čerstvou zkušenost.
V tu noc ze 6. na 7.12. rodilo 6 žen, většina měla s sebou partnera, takže tam bylo docela živo. Sestřičky a porodní asistentky na příjmu i na sále byly moc milé a profesionální, i při takovém počtu porodů se snažily o zachování trošky soukromí. Příprava na porod je klasická (klystýr, částečné oholení), ale údajně to lze odmítnout.V přípravně může být i více maminek najednou, jsou tam 2 sprch.kouty a 2 toalety. Pro velmi stydlivé ženy teda nic moc.Porodní sál je veliká místnost s několika porodními boxy, jsou oddělené částečně zdí a mají šoupací dveře.Nevýhodou je, že je všechno slyšet. Jako prvorodičce mi ty okolní zvuky moc odvahy nedodaly...
V Motole je zdarma epidurální analgezie.Pokud je dobře načasovaná, porod urychlí a usnadní, to můžu potvrdit.Bohužel ale u mě byly problémy s její aplikací, na 3x se to nedařilo trefit a ta bolest byla horší než celý porod. Věřím, že to byla náhoda a není to zde pravidlo.Když to pak začně působit, úleva je fakt velká. Samotný porod probíhá pod vedením lékaře (u mě MUDr. Hynková, naprosto skvělá, šlo to bez nástřihu) a asistentek. Musím říct, že po 14h bolestí mi bylo už celkem jedno, kolik je okolo mě lidí a zda je něco slyšet. Doporučuju u porodu partnera, je vážně velkou oporou. Po porodu mi na chvilku položili miminko na břicho a pak ho sestra odnesla ošetřit, manžel šel s ní, prý aby nám Karolínku nevyměnili.:-) Následují poporodní "opravy a úpravy", to je u každého jiné, provádí je samotný lékař. Moc příjemné to není, ale už je to "finále" a dá se to vydržet. Pak je nutné být ještě 2 hodiny na sále, už jen maminka, partner a mimčo, to je moc fajn. Po hodině sestra odveze mimčo na novoroz. oddělení. Pozor - o přiložení miminka k prsu hned na sále jsem musela sama důrazně požádat! Nenechte se odbýt!
Po převozu na oddělení šestinedělí vás nechají pár hodin (tak 3) odpočinout, pak přivezou ten váš poklad a všechno začne.Sestry byly tak půl na půl - některé hodné, jiné dost nepříjemné a neochotné.Ale to je asi všude.Pomoc s kojením žádná sláva, já jsem se "rozkojila" až doma. Je dobré absolvovat nějaký předporodní kurz o kojení (např. v POMADu, mrkněte na jejich www.)
Na oddělení je téměř vše k dispozici - vložky, košile, k pití čaj - ale dobrý, ne jako obvykle v nemocnici. Na mimčo oblečení, plenky,kosmetika. Jen bych radila vzít si z domova vlhké ubrousky na přebalování, ty tam nejsou a chyběly mi. Jídlo je celkem dobré, na nemocnici. S návštěvami žádný problém, chodily tam i malé děti. Jen kytky se na pokojích nesmí. Měla jsem strach z vizity ženského lékaře, aby tam nepřišel houf mediků a nekoukali mi všichni na.......Ale bylo to v pohodě, chodila jen doktorka + 1 sestra.
Celkově musím říct, že Motol je dobrá porodnice s dobrým vybavením, ale pokud vám hodně záleží na soukromí a intimitě při porodu, tak asi nic pro vás. Ale jestliže rodíte zrovna jenom vy sama, je to určitě jiné.
Ještě bych chtěla dát malé doporučení ženám, které nemohou otěhotnět - v Motole je antisterilní poradna, vede ji MUDr. Eva Uhrová, která je prostě zlatá. Díky ní vlastně naši Karolínku máme.
Uf, snad vám moje vyčerpávající informace pomohou při rozhodování.
Všem maminkám přeju zdravá miminka a pevné nervy!

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 8-4= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.