| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Jak poznat domácí násilí

Ahoj Markétko,
jsem ráda, že jsi mně odepsala. Já už jsem se Ti chystala také napsat. Jak už jsem se tu zmiňovala, sem na tyto stránky jsem se dostala "náhodou", i když na náhody nevěřím. Sama "naštěstí" osobní zkušenost s domácím násilím nemám.
Já píšu co cítím. O duchovní směry se zajímám přes 14 let, je mně 33. Jsem rozvedená a momentálně bez partnera. Myslím, že každý zde má nějaký úděl a něco řeší. Já jsem byla obdařena určitými schopnostmi, léčitelství, občas vidím do budoucnosti, umím se napojit na lidi atd.
Věřím na minulé životy a že každý člověk je duchovní nádherná bytost.
Vím také, že jsou lidé kteří si nemohou pomoci sami a jim je potřeba podat pomocnou ruku.
A ani násilí na ženách a dětem mi lhostejné není. Dovedu se ale do tohoto pocitu vcítit a chápu, že násilník svou oběd terorizuje a vnucuje jí, že ona je špatná a toto chování si zaslouží. Ale to není pravda. Nikdo nemá právo ubližovat jakkoli druhému.

Já sama jsem také odpustila všem a především sama sobě. Jde o to, aby si žena uvědomila, že je dobrá, krásná lidská bytost a měla se ráda. Ostatní přijde samo. Lze poprosit o pomoc i vyšší síly. Pokud někdo nevěří na Boha, lze poprosit Anděly nebo Vesmír. Funguje to tak nebo tak. Moje pojetí Boha je ... že Bůh je absolutní láska a pravda.

Samozřejmě souhlasím s tím, že by mělo být více zařízení pro ženy v obtížných životních situacích a chce to více o tom komunikovat. Bohužel společnost je stále vedena muži, i když to na první pohled nevypadá.

Moc mně mrzí, čím jsi asi musela projít. Já sama podporuji již 2,5 roku svého kamaráda, kterého šikanovala jeho bývalá žena a oba jsou nuceni bydlet stále spoju, mají 14-letého syna, ale on také trpí. Jeho ex je něco jako generál v sukni a i ho fyzicky napadla. Jelikož ho znám, tak mu věřím. On je také dost fyzicky nemocný. Většina nemocí je psychosomatických. Říkala jsem mu i o těchto stránkách - kamarádovi, ale svůj přispěvek sem dát nechtěl.

I podle něho vím, že je určitě lepší odejít než žít s tím, kdo Ti ubližuje. Nevím, možná se pohybuji mezi jinými lidmi. 90% mých přátel je duchovních.

Z Tvých příspěvků ale dýcha takový milý duch, tedy myslím, že jsi hodně na sobě zapracovala a žiješ v lásce. Nádherné bylo to, jak jsi psala, že doma tancuješ. To je opravdu nádherné. :-)))
Já občas taky doma tančím.

Máš pravdu je potřeba změnit myšlení celé společnosti. Ženy jako nositelky života jsou nadějí lidstva a budoucnosti. Proto je potřeba si žen vážit a podporovat je. Myslím ale, že někteří muži si to již začali uvědomovat.

Já jsem vždy pomohlo, když mně o to někdo požádal i když jsem viděla, že je to potřeba.

Jsou ale určité zákony ve vesmíru. Vše je příčina a následek. Věci co se člověku dějí si opravdu přivolává on sám, ale není to vědomé a on si to neuvědomuje. Ale to neznamená, že lidi by si neměli pomáhat. Naopak. Protože někdo si prostě sám pomoci nemůže a lhostejnost nemám ráda.
Ohledně příčiny a následku ... toto je zákon vesmíru. Já jsem se vždy snažila chovat k druhým tak, jak bych chtěla, aby se oni chovali ke mně. To neznamená, že by se mně nikdy nic špatného nestalo. Jde o to jak to člověk vezme.

Ale vždy v těžkých situacích jsem pomoc a lásku dostala a o i od cizích lidí. I když to co Ty jsem neprožila.

Lásku jsem našla sama v sobě ... a proto ji mohu dávat dál.

Mooc Ti přeju, aby jsi šla dále cestou lásky. Měj se Ty i Tvůj syn úžasně.

Jsi úžasná. :-)))

ahoj

Dana

P.S. Nebydlíš náhodou v Praze?

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 8-7= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.