| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k porodnici Nemocnice Rudolfa a Stefanie Benešov

Ahoj Julie :o)

Jak to napsla Jitka, asi bych to lepe nerekla. To cviceni jsem chtela navrhnout a za zkousku to pry stoji, tak definitivne bych tak cvicila i potom co ti miminko otoci at se zase neprehoupne zpatky. Jeste jsou tu cviky, ktere muzes delat ve vode. Teda je to spise delani stojek 5x po sobe, pokud jeste chdodis plavat - sice se na tebe budou asi divat divne ;o) ale za zkousku to stoji, no ne? Ono totiz je tezko rict, proc se nektere miminka rozhodnout jit na svet opacne. Nekdy je to kratka pupecni snura, ktera jim zabranila v otoceni, nekdy je to tvar delohy, nekdy mnozstvi plodove vody.
U me bohuzel to byla jen nahoda. Po operaci mi doktor rekl, ze by se to opakovat nemelo a ze mam sanci na normalni porod, ktery si moc preji. Cisarak jsem vylozene nechtela a mas velke stesti, ze mas doktora, ktery ma zkusenosti rodit breech. Ja jsem v Anglii, a clovek by si myslel, ze tady jsou ty por. asistentky znale, ovsem opak je pravdou a ta moje vubec nevedela jak takovy porod probiha !!!!
Ja si take tak jako Jitka preji rodit podruhe prirozene a i kdyby i to druhe bylo breech tak to zkusim prdelkou napred. Jde to a posilam adresu na stranecky, presvedc se sama http://www.birthdiaries.com/diary/47vbirth.htm
je tak hezky fotka po fotce ukazano, jak takovy porod probiha a nebylo ani treba nastrizeni!
Chapu te, ze se asi priklonis k cisaraku. Preci jen nechceme, aby se tem nasim prckum neco stalo, kdyz uz jsme je odnosily 9 mesicu. Ale jsou tam taky rizika, ktera je treba zvazit. A taky bych pockala az ti zacnou stahy, protoze tak ti alespon da telo vedet, ze je miminko pripraveno prijit na svet, urychli se tak tvorba mlicka, a vubec je to vyhodnejsi pro miminko, pro ktere to bude signal, ze je cas na prichod do toho velkeho neznameho sveta. Ja si zjistila, ze i v 39 tydnu narozeni nektere miminka nemaji vyzrale plice a ty po porodu zkolabuji. Proto kdybych to vedela drive, tak jsem nesla na planovany cisar, ale pockala bych si na stahy.

No a cisarak je kapitola sama o sobe. Po operaci to boli, nemuzes se starat poradne o miminko a pro me to byl ten nejhorsi zazitek na svete. Ja totiz chci alespon 4 deti( nejmene ) :oP a tak tim, ze mas cisarak, se sance na pocetnejsi rodinu snizuje, protoze nekdy jeden cisar = pokazde cisar, coz je silene nefer, hlavne kdyz jsem mohla porodit normalne, jen se mi bohuzel nedostalo dostatecne podpory zdravotniku a mohla jsem si usetrit to trauma a jizvu v brichu. Ovsem ta se zahojila senzacne, musim rict. Uz skoro neni poznat.

Proto to chce opravdu zvazit. Rizika jsou i pri porodu hlavickou napred, jak pises, zlomeni rucicky atd. Nektere miminka jdou na svet rucickou napred, a taky se to musi zvladnout. Pokud mas zkuseneho doktora, tak hlavicka uviznout nemuze, pri nejhorsim te nastrihnou. No a co kdyz miminko jde hlavickou napred, uvizne bud hlavicka, nebo raminka, proste vzdy je tam to MOZNA a proto jestli chces porodit prirozene, urcite je to pro tebe i miminko vyhodnejsi, jen se nenech zastrasit statistikama. Ono at uz se rozhodnes jakkoliv, vzdy tam je to co kdyby a ja totalne chapu, jak se asi citis. Vzdyt jsem si tim taky nedavno prosla.

No Apolenka je zdrava, muzes se na ni mrknout na http://rodina.cz/grant
ale presto si dodnes preji, abych ji tentkrat mohla alespon zkusit porodit. Nejak mi ten porod chybi a ikdyz to PRY boli, vidis, mam dite a ani nevim co to je porod, tak bych do toho sla hned i 2x
Ten zazitek, to ukonceni tehotenstvi byl pro me dost dulezity a kdyz mi ji vytahli z bricha, nejak to proste nebylo ono.
Uz se nemuzu dockat, az budeme mit miminko druhe, protoze pevne verim, ze tak jako Jitka, budu mit nadherny prirozeny porod a pokud mozno tak doma.

Takze jeste jednou hodne stesti a napis co a jak a jak to otoceni probihalo.

Tvoje Edita

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 0+8= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.