| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k porodnici Fakultní nemocnice - Motol

Zdravím veskerý personál této nemocnice,a nejen porodnického oddelení!
Také zdravím vsechny soucasné i budoucí maminky.Je mi 28 let a 26.4.2002 se mi v motolské porodnici narodilo mé druhé detátko,holcicka Marie.Toto tehotenství by se dalo pokládat za rizikové,nebot jsem prisla do jiného stavu uz po roce po prvním chlapeckovi a to pres antikoncepci spolu s plným kojením.V té dobe uz jsem brala i léky na játra a vakcíny kvuli pylové alergii.S tímto vedomím (a po prvním nestastném porodu na Bulovce) jsem neváhala s Motolem ani minutu.Vedela jsem,ze péce o miminko je zde na prvním míste.Ono je sice hezké,kdyz Vám nekde nabídnou nadstandart,televizi,a buhvijaka dalsi privilegia,ale já patrim do té skupiny maminek,kterým je prednejsí pred jimi samými péce o miminko.Jelikoz jsme zrovna nemneli k dispozici auto,odvázela mne do Motola sanitka.Prijela jsem tam,prisel lékar,podal mi ruku a já na nem videla,ze i pres nárocnou nocní sluzbu je pripraven se mi venovat.Pak monitory,kdyz jsem nechtela,nemusela jsem zbytecne lezet.Podotýkám,ze mám potíze s páterí,a tak jsem hned ze zacatku dala najevo,ze pokud to nebude nutné,nerada bych lezela.Mezitím uz do porodnice prijel i muj manzel Milan, a to MHD.Sanitka ho nevzala.Pak jsme korzovali po chodbe,sprchovali se a hladili,a já si v puse nechávala vysumnet perlivou dobrou vodu.Ted bych asi mela napsat,ze jsem rodila podruhé,a pri prvním porodu jsem pochopila,ze uvolnení mysli i tela maminky je polovicní uspech.A tak jsem se snazila i tentokrát.Nejaký klistýr ci oholení mne ani nijak nepoburovalo.Mimochodem,oholit se muzete uz doma sami,a co se týce klystýru,tak je mi milejsí,nez aby detatko prislo do spinavého prostredi.Dnes jiz existuje moznost diskrétní,kdy si maminka provede jednorázove vyplach sama.V momente,kdy jsem videla snad vsechny svaté,ale byla jsem stastná z nadcházejících okamziku,sestricka rekla,ze uz je ten správný cas.Cekala mne postýlka s naducaným polstarem a soukromí v podobe castecne uzavreného boxu.Prisel samotny porod.Jedna sestra,bohuzel si nepamatuji její jméno,mne klidným hlasem doprovázela celým porodem.Porod nebyl chaoticky,Milan mne drzel za ruku,netrvali jsme na prestrihnuti pupecni snury,nechali jsme personál v klidu pracovat a oni zase nechávali v klidu nás.Párkrát jsem si ulevila od bolesti vykrikem,ale prijde mi to naprosto prirozené.Marenka se narodila vporadku,Milan si jí sel s pomocí sestricky obstarat,a já odpocivala.Silou predchozího tlaceni miminka,mi potom uz neslo se vycurat,a tak doslo na cevkování.Uz jsem to ani nevnímala.Byla jsem stastná,ze je vse vporadku,a doma na nás cekal rocní Milánek.Marenku poté dali vedle mne do inkubátoru zahrivat.Pak kojení,spaní,kakání,koupání,................
Mozná,ze tato moje zkusenost vypadá az idylicky,ale snad povede alespon k zamysleni,nad tím,proc se vyplatí si porodnici vybírat.Znám ale i maminky,které nejsou s touto porodnicí spokojeni,ale verte mi milé maminky,ze ten zakopaný pejsek není jenom o Motole ci o Bulovce,ci jiné porodnici.Jde o to,jestli rodíte poprvé,jak veliký je práh vasí osobní bolestivosti,jak asi samotný porod probíhá,jak je sehraný tým porodníku,a ten rozhodne není povinny snaset nase ,az nekdy hysterické výstupy.Jsou to také jen lidé a jejich práce je pro vetsinu z nich spíse jen posláním.Tohle je totiz jedna z mála oblastí,kterou si nezaplatíte dopredu.Príroda si stejne vsechno dela po svem.Vyplatilo se mi s lekari spolupracovat,zbytecne je nezatezovat zbytecnostmi,ale durazne a slusne si popovídat o vasich predstavách.Nejsem z tech maminek,které vydrzí vsechno,ale porod miminka vyzaduje trosku statecnosti.A na to spatné se velice brzy zapomene.Preji Vám vsem hodne lásky,tolerance a pochopení a novým maminkám krásná a zdravá miminka!
S pozdravem také maminka.............................

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 1+1+1= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.