| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k porodnici Fakultní nemocnice - Motol

Ahoj,
také bych se chtěla podělit o svou zkušenost s porodem v motolské nemocnici.
Rodila jsem zde již druhého syna, ale tentokrát jsem nebyla tolik spokojena jako při prvním. Musím ale uznat, že chyba nebyla na straně personálu, ale spíš nás mamin:). Rodilo nás ten den totiž tolik, že jsme totálně zahltily porodnici a šestinedělí (a jak jsem se dozvěděla, obdobné to bylo i v jiných pražských porodnicích).
Můj porod probíhal absolutně bezproblémově. Na příjem jsme s manželem dorazili s odteklou plodovou vodou a kontrakcemi po pěti minutách. Porodní asistentky i paní doktorka byly moc příjemné, vše co se mnou prováděly mi pěkně vysvětlily, byly šetrné a ohleduplné. Na přípravnu za mnou brzy přivedly manžela a i během doby zde strávené jsem byla pod dohledem asistentky. K mé veliké radosti jsem zde strávila jen asi půl hodiny, protože náš drobeček se rozhodl, že zahájí útok na světový rekord a za tu půl hodinu jsem byla úplně otevřená a připravená ho dostat ven. V tom okamžiku sice nastal trochu zmatek, protože takovou rychlost nikdo nečekal, ale nakonec personál vše zvládl a synek se o 5 minut později poprvé rozkřičel.
Moje rozčarování přišlo v okamžiku, kdy mi bylo oznámeno, že oddělení šestinedělí je zcela plné a mě odvezou na jiné oddělení a to bez mimča, protože to tam z hygienických důvodů nesmí. A že si ho mám jít ráno nakojit na šestinedělí. Nejdřív jsem to brala celkem dobře, ale později mi to přišlo líto a taky hormony asi začly fungovat a probrečela jsem půl noci (a to absolutně nejsem brečavý typ). Druhý den to nebylo lepší, protože když jsem chtěla za svým mimi, nejdřív byla vizita u nás, pak zas na šestinedělí a k synkovi jsem se dostala až před polednem. Řeknu vám, je to naprosto šílená představa, že vám dítě leží někde samo a stará se o něj někdo cizí. A když jsem za ním konečně směla, znovu jsem se tam rozbrečela, když se mě sestra zeptala, na koho se jdu podívat. Proboha, já se nešla na nikoho podívat, já jsem si tam šla pro svoje dítě! Je mi jasné, že za to sestřičky nemohly, všechny tam lítaly, a měly co dělat aby opečovaly všechna ta mimina. Ale stejně mi to přišlo líto.
Naštěstí nás (stejně „postižených“ nás tam bylo víc) odpoledne přestěhovali za dětmi na šestinedělí. Tam už bylo vše v pořádku. Sestřičky byly milé a stále se chodily ptát, jestli něco nepotřebujeme. I s kojením nebyl problém. Já jsem už věděla jak na to a druhé mamince, která rodila poprvé a kojila přes klobouček ochotně pomáhaly.
A ještě jednu stížnost bych měla, standardně absolutně nevhodné jídlo pro kojící matky. Nemyslím, že česneková polévka, ve které plavou zelené fazolky je to úplně nejlepší.
Na závěr bych chtěla poradit nastávajícím maminkám - než vyrazíte, zavolejte si nejdříve do porodnice, jestli tam zrovna není plno, ať nejste zklamané jako já.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 7+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.