| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Nový zákon a navštěvování školky

Ahoj holky, jste moc bezva a děkuji za příspěvky, protože jsou velice poučné a kde to má člověk jinak zjistit?
Snažím se řešit naši situaci každý den. Loni u zápisu jsem nebyla, protože jsme se měli co chvíli stěhovat a pak to vše nevyšlo a dlouho jsme nevěděli kde vlastně skončíme. Teď náhle něco svitlo, takže se možná odsud dostanem, takže zítra upalujem přes celé město na zápis do nové školky, kde my slíbili, že nás vezmou. A světe div se!! Možná i na 1 měsíc v červnu, aby jsme našli nové známé, protože tam neznám živou duši.
Ale zpět. Vidím, že je takových maminek asi hodně. Zdá se, že v Praze jsou celé oblasti s problémem jménem školka. A nejen v Praze. A dětí bude víc a víc. Během pár dní by měl odpovědět písemně náš úřad. Záleží co odpovědí a jak. Mám kontakt na novinářku, která by byla ochotna udělat článek na téma jak mají dnes maminky možnost se zapojit zpět do pracovního procesu - s čímž téma školky úzce souvisí. Jednak za jakých podmínek mohou ( zda vůbec mohou) umístit své dítě do školky. Proč některé obvody a města podceňují situaci a nenavyšují kapacity školek a neuvědomují si, že za takové situace si ženy rozmyslí mít třeba 3 děti. Jak by měla vypadat pracovní doba školky a o zkrácených pracovních úvazcích, které by maminkám umožňovaly být "v obraze" ve svém oboru, vyzvednout dítě, aby nebylo poslední nebo příliš dlouho bez mámy a stihnout domácnost, nebo nějaký koníček ( i kdyby to mělo být pletení u televize).
Vím, že se říká "nehas co tě nepálí." ( Pokud se přestěhujem nemám problém se školkou). Ale vadí mi takováto přezíravost, navíc otázka zkráceného úvazku se mě bude určitě týkat. Možná, že se trochu podaří prošlapat cestu. Zjišťuji, že na úřadě si telefonicky stěžovalo hodně matek, ale žádná nenapsala stížnost. A takhle je to i v jiných oblastech.
Pokud máte svůj příběh, nebo zkušenost, návrh a nevadilo by vám, že by byla třeba zveřejněna ( alespoň město, či obvod + inicialy )napište. Já se budu snažit bojovat, ptože mi to jedno není a bude hůř, protože ročníky 2004 a 2005 byly silné a to nemluvím o začátku roku 2006.
Nebo vlastně bude líp :), protože je dobře, že se konečně rodí děti a že nás bude víc, které potřebují něco změnit na zažitém modelu, který nevyhovuje. Vždyť jen si vzpomeňte třeba na ty zkazky jak se rodilo dřív ( neurvalý personál, absence úlevových prostředků, rodičky na chodbě atd.) A tady už se něco změnilo tak jen dál...
Díky dopředu Ola

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 7+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.