| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Deníček atopického dítěte aneb máme doma ekzém 3

Dobrý den, je mi 38 let a jsem atopička od narození. Od 3 měsíců (v té době se na to tak nehledělo) jsem dostávala kortikoidní mastě. Absolvovala jsem několik lázní - Kynžvart, Smrdáky, Lipovou,Darkov, Jeseníky, několikrát jsem byla u moře. Lázně jsou v současné době opravdu přínosem, protože malé děti může doprovázet rodič, to dříve nebylo... Možná by vás zajímaly moje dlouholeté poznatky a že jsem vystřídala spoustu "kořenářek", akupunkturu, homeopatii, hypnózu a samozřejmě klasickou nemocnici:-(... Alergie je a bude i když ji budete léčit, jen se změní na to, s čím více dítě přijde do styku. Tedy může se měnit z pylové na alergii na srstě atd. S věkem bude mizet. Mě atopický ekzém vyjma 4 letech nikdy "neopustil", přestože mi doktoři říkali, že skončí v pěti letech, v pubertě atd. (Absolutně "čistá" jsem byla, když jsem čekala miminko, hormony se změnily a mně bylo báječně, pak "samo od sebe" za dalších pár let). V pubertě se naopak dostavilo velké zhoršení a hlavně se ekzém přemístil do horní poloviny těla a na obličej, což samozřejmě pro psychiku nebylo vůbec dobré. Do té doby spíše suchý svědivý ekzém začal být mokvající (ráno jsem se odtrhávala od polštáře), bolestivý a provázely ho jednodenní vysoké teploty. Mazala jsem se kortikoidy všude a to 1x za tři dny - ostatně, tyto mastě působí 2-3 dny, není třeba častěji. Po namazání do pár hodin teplota spadla. Každý den jsem byla "na příjem" a přemýšlela, jestli jít do školy, nebo si nechat od maminky napsat omluvenku na pár dní, skočit si na kalciovou injekci nebo jít tedy do nemocnice, přestože mi samozřejmě žádný pobyt v nemocnici nepomáhal. Mazali mne také kortikoidy, pak už aplikovali injekce (což mi jenom rozhodilo menstruační cyklus a i 3 neděle v kuse jsem krvácela), podávali antihistaminika a neposlední řadě antibiotika - mívala jsem hodně pyodermie. Kůže byla tak oslabena, že jen tak ze "vzduchu" byla infikována na hnisané boláky nebo ložiska oparů. Jednou mi dokonce nabídli imunosupresiva - ty se podávají lidem, kteří mají implantovány cizí orgány, aby se potlačila jejich imunitní reakce. Nu s ohledem na vedlejší účinky - selhání ledvin atd., jsem odmítla. Za celý svůj život jsem došla k jen k těmto absolutně "selským" poznatkům - jíst všechno a s mírou. Odbourala jsem uzeniny, větší množství koření, kravské mléko - ale bílé jogurty jím každý den. Piju jen vodu nebo různé zelené a bylinkové čaje. Nesladím a snažím se omezovat sušenky atd. - cukr ve střevě hnije, kvasí a přitom střevo by mělo být absolutně čisté, protože právě v něm jsou tvořeny látky potřebné pro imunitu. Co nejmíň chemie, léků, antibiotika opravdu jen na anginy ne na chřipky a nastydnutí... Tělo se čistí dýcháním - proto je nutný pohyb na čerstvém vzduchu, pocením - pokud to dítě snáší - je vhodná návštěva páry nebo sauny, vylučováním - opravdu takový čaj ze sedmikrásky, kopřivy, ostropeřce mariánského apod. dělá divy a vůbec všechny bylinky a vlastnoručně nasbírané - mají svůj velký význam. Já miluju sluníčko, přestože na nejvíce kortikoidy mazané části těla ho nesnesu, takže jsem raději v polostínu, a raději se nemažu opalovacími faktory - nesnáším všechno (jinak jen infadolan) a je lepší, když kůže dýchá.. Samozřejmě že nosím jen bavlněné oblečení, ale ujišťuji vás, že žehlení na to vliv nemá, ale máchám ještě po pračce - vyndám své prádlo do vany. (mimochodem dítě je naštěstí zdravé a tedy jeho prádlo takhle nehýčkám:-) Nejdůležitější je psychika - dítě snažte zapojit do všech obvyklých činností (jistě na písku jsem si taky nesměla hrát, domácího mazlíčka jsem neměla, místo luxování jsem radši mamince pomáhala v kuchyni..), najděte mu sport nebo nějaký zájem, ve kterém bude aspoň trošku vynikat. Nedělejte z něj skleníkovou květinku, dejte mu volnost.
Divím se, že některé z vás píšou o tom, že neabsolvovali očkování, nevím, já souvislost nikdy nevystopovala. Myslím, že než riskovat nějakou nemoc, radši bych základní nutné očkování měla.
Mohu vás ujistit, že jsem "přežila" i dlouhodobé používání kortikoidů, prostě jsem bez nich nemohla být, na druhou stranu raději zajdu za homeopatem a kombinuji homeopatii, alopatii, bylinky. "Nespoléhám" se jen na klasickou medicínu a sakra s těmito "jedy" šetřím. Když se tělo samo dalo do pořádku - (po těhotenství jediné 3 roky absolutního klidu v cca 30 letech), vyrovnaly se i hodnoty imunitní, z krku zmizely bacily, kvůli kterým mi v 18 letech dávali půl roku anitibiotika a chtěli vzít mandle... Tělo má úžasnou schopnost regenerace. Věřím, že si sami vysledujete, co vašemu dítěti pomáhá a snažte se k němu chovat jako k jeho sourozencům, jako k jiným dětem.
Hodně štěstí.
Eva

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6-6= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.