| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Nový zákon a navštěvování školky

Moje řeč...
a ještě dodám, že sehnat vůbec umístění pro nepravidelně docházející dítě je taky oříšek. Pětiletý syn chodí do 4km vzdáleného okresního města, dceru už tam nevezmou, jsem na MD, mají plno- chápu, že pracující maminky mají přednost. Podala jsem tedy přihlášku na vesnickou školku, kt. je také 4km od bydliště, ale na druhou stranu. Auto naštěstí mám, ale provoz rozhodně není zanedbatelný. Úroveň obou školek je hoodně odlišná. Městská je krásně vybavená, zahrada udržovaná, několik tříd...Platím vč. stravného cca 500-600,-/měs. Školka, kam (možná) přijmou dceru je stará, otřískaná budova, s oploceným kusem louky, jedna třída s dost používaným interiérem a vybavením...ale říkám si, že všechno je v lidech, kolektivu, učitelkách. Tam budem platit cca 1000,-/měs. ačkoliv dcera bude "čtyřhodinová" a ne denně.
Vzhledem k tomu, že dcera má opožděný vývoj řeči, doufám, že jí školka prospěje, na kolektiv se jen třese, moc kontaktů s dětma podobného věku bohužel nemá.
Uvažovala jsem o nástupu do zaměstnání. K předchozímu zaměstnavateli se vracet nemohu (přestěhovali jsme se), takže místo bych musela hledat. Potřebovala bych auto k dojíždění, školka končí v 16h. resp. v 16.30, takže pracovní doba max. do 15-15,30h. Manžel je celý den v práci, babičky na opačné straně republiky a sousedku nemůžu žádat, aby mi pro děti denně dojížděla, je to starší paní. Dále předpokládám, že by výše mého platu tohle všechno nepoplatila (školka, hlídání, auto).
NĚKDY jsme uvažovali o třetím prckovi. Vzhledem ke změnám ve výši rodičovských dávek od Nového roku o něm uvažujeme už teď. Trochu si přivydělávám doma, pak si patrně udělám nějaký rekvalifikační kurs a budu podnikat z domova. Naše školky v okolí mi mnoho nepomohou.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 1+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.