| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Deníček atopického dítěte aneb máme doma ekzém 3

Zdravím Vás všechny.
Protože u našeho desíti měsíčního Matýska se objevil atopický ekzém, pročítal jsem různé věci na internetu o ekzému a narazil jsem i na tuto diskusi, chci se s vami podelit o to, co se tady v diskusi neobjevilo. Narazil jsem na stranky "www.samolecba.cz". Tam je zajimave rozebran ekzem z hlediska esoteriky.


Vzhled a citlivost pokožky nevyjadřuje pouze vnímavost, stupeň vývoje lidského ducha, ale též odráží vnitřní boje, něco vzdálené, v mysli zasunuté, co nás již potkalo, co jsme sami konali a co se nyní máme naučit zvládnout. Ekzémy vyjadřují zápas. Nesoulad mezi tím, po čem prahneme, po čem toužíme a co prožíváme. Mnoho dětí se rodí do manželství, kde často duše ženy, její chápání života ve dvou, ostře naráží a střetává se s názorem, muže, „pána tvorstva“ a neomylného vůdce. Muži tvrdnou, ženy chvíli láskou bojují, potom většinou sehnou hlavu, vnitřně pláčí a trpí. Děti v takových manželstvích často postihují ekzémy.

Ekzémy ukazují na vnitřní boj jedince. Nelíbí se mu, co vidí, co slyší. Jeho stav a věk (v případě dítěte) mu nedává jinou možnost, než ne slovem (přestože se také takto snaží), nýbrž zprostředkovaně nemocí, ekzémem, ukázat svůj nesouhlas. Ekzémem postižené dítě vyžaduje zvýšenou péči. Nemoc potomka může starostmi o něj stmelit jeho rodiče a srovnat různé nesváry. Rodiče, kteří máte děti postižené ekzémy, vnímejte zhoršování a zlepšování potíží dítěte v souvislosti s jeho psychickým stavem, s problémy a radostmi ve školce, škole a také ve spojitosti se souladem nebo disharmonií ve Vašem manželství. "

Po prvnim precteni mne to moc nepotesilo. Pri sledovaní Matýskova ekzému musím říct, ze se zhoršil s několika hodinovým zpožděním po nedorozumění s manželkou. Možná je to sugesce, ale něco na tom podle mě je.
Další věc. Jeden z našich nejznámějších léčitelů ing. Jiří Janča tvrdí, že drtivá většina ekzémů má svůj původ ve špatné funkci jater nebo žlučníku, ledvin. Ekzémy od jater a žlučníku začínají kolem loktů a kolen, od ledvin všude jinde. S Matýskem jsme byli u léčitele, kterého jsme před prohlídkou Matýska neinformovali o jeho problémech (kromě malého ekzému kolem uší a tváří má zúžený slzný kanálek u levého oka), Léčitel p. Jukl prohlásil, že má problém s pravou ledvinou. Po debate nám řekl, že spolu souvisí pravá ledvina s levym okem a ekzémem. Manželka, protože kojí a bylinné čaje by děti měli pít až od 14 měsíců, pije ledvinový čaj, ve kterém občas koupeme i Matýska. (Z koupele přecházejí prý potřebné látky z bylinek lépe než z čaje). Matýskovi přesto dokáží naskákat červené pupínky na tváři během deseti minut, ale někdy i tak sami rychle zmizí.
Ješte jsem si všimnul, že řada kloučků z této diskuse, které trápí ekzém se jmenuje Matěj.
Mějte se hezky.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 3+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.