| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k porodnici Fakultní nemocnice - Motol

Ahoj, ja jsem rodila v prosinci 2002 v Podoli a byla jsem moc spokojena.
Ja jsem nechtela epidural a tak neznam postup v techto pripadech, jinak oholena jsem byla z domova, klystyr jsem mela taky, ale neslysela jsem od spolumaminek, ze by jim ho nekdo nutil, spis doporucil. Behem porodu se na me chodila kazdou hodinu divat sestra, ktera byla “na doslech”, lekarka byla prijemna. Behem porodu jsem mohla kdykoli do sprchy, chodit… nikdo me neomezoval. Do polohy mi nikdo nemluvil, maji tam porodnickou zidlicku. Manzel byl pri porodu, mohla jsem pit (na jidlo nejsou myslenky), dokonce se tam da lahev vody nebo caj koupit, pokud s sebou nic nemas.
Miminko tesne po porodu odnesou osusit, zmerit, zvazit a prohlednout neonatologem. Kdyby bylo cokoli v neporadku, maji tam novorozeneckou JIPku, coz je dost dulezite (doufam, ze nebude potreba). Pak ho prinesou mamince (me ho prinesly v plence asi proto, ze byl prosinec – podotykam, ze na sale nebyla zima, rodila jsem naha). K prsu mi ho daly, zatim co me sesivaly. Nastrih hraze se resi individualne, ja ho mela, siji pod znecitlivenim. Kapacku oxytocinu mi daly az pote, co se me zeptaly, jestli ji chci nebo ne (rodila jsem vazne dlouho).
Potom, co se mimco trochu nabumbalo, mi ho odnesly ohrat do inkubatoru a nechaly me s manzelem na porodnim sale jeste asi hodinu a pul, prinesly mi snidani a krabici dzusu.
Pote me sestra vyzvala, abych se pokusila vycurat (kvuli deloze) a pokud chci, muzu se jeste na sale osprchovat, to jsem s diky odmitla, podlamovaly se mi nohy. Pak jsem jela na pokoj sestinedeli. Puvodne jsem chtela nadstandart, ale bylo plno. Na pokoji jsme byly tri a nakonec jsem byla rada, ze nejsem sama. Hned, jak se syn probudil, prinesly mi ho a uz zustal porad se mnou. Vzdy nam sestry ukazaly jak koupat, prilozit, cistit, nosit atd. Jednou ony a my koukaly, priste naopak. Na pokoji je prebalovaci pult, vanicka a vaha.
Co se tyce kojeni, sice nemaji oznaceni BFH, ale pomahaly hodne – jedna maminka mela diky silne zloutence hodne spave dite, ale rozkojily ho, zadne prikrmy se nekonaly (jinde pry bezna praxe), druhe pomahaly rozhanet zatuhle mleko skoro celou noc. Mozna se zdaly ze zacatku prisne, ale byly opravdu ochotne. Z pocatku se chodily koukat na kazde prilozeni. Ukazaly nam tri ruzne polohy. Nez vas pusti domu, chteji videt, ze si umite odstrikat mleko (rucne nebo odsavackou). Zenske sestry byly trochu odmerenejsi, ale chodily jen jednou denne s vizitou.
Pleny jsou k dispozici latkove i jednorazove (Huggies, ale jen 5ks na den), sitove kalhotky, vlozky a kosile si menis podle potreby, jsou volne dostupne, nemusis si o to nikomu rikat.
Na rozloucenou jsme dostali balicek – vzorky, Betynku apod.

Snad jedine minus bylo, ze v poradne byla vzdy fronta a tak clovek bud musel prijit brzo nebo si chvilku pockat (na chodbe je bufet). Socialni zarizeni je stare a osklive, ale loni zacala rekonstrukce, tak uz je to mozna nove. A hlavne myslim, ze neni podstatne, jake kachlicky jsou na zachode.

Na dalsim miminku chceme zacit pracovat ted na jare a docela urcite pujdu zase do Podoli. Preji tobe a hlavne tve kamaradce hodne stesti a zdravi.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 8-4= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.