| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Ahoj Jitko,

taky jsem byla minuly tyden na krvi kvuli genetice a ted se hlavne klepu, aby mi nahodou nekdo nezavolal, ze neni vse tak jak ma byt.
Abych te trosku uklidnila (ja se tim taky ukliduji), tak trochu te statistiky. Cetla jsem to nekde na nejakem americkem serveru, ale predpokladam, ze to bude obdobne platit i u nas. Z 1000 tehotnych zen, ktere projdou temito genetickymi testy, pouze cca 16 ma vysledek pozitivni (tzn. hladina hormonu je mimo normu). Z tech 16-ti pouze jedina zena ma skutecne nejaky problem.
Tak to byla pouze, pouze statistika.
Ted neco ze skutecne praxe. Ptala jsem se sestricky u meho gynekologa, jak tam obvykle ty vysledky dopadaji a ona mi rekla, ze za rok a pul, co tam pracuje, poue 10 zen melo geneticky test pozitivni a tak prodelaly amniocentezu, ale vsechny nakonec byly v poradku. Muj gynekolog za dobu svoji praxe (a to uz pracuje peknych par roku) mel pouze jeden pripad, kdy test byl pozitivni a skutecne tam potom byl nejaky problem.
Moje kamaradka taky prodelala amniocentezu a ted ma nadherneho, hyperaktivniho 16-mesicniho broucka.
Takze hlavu vzhuru, protoze to urcite bude vsechno OK.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 8-4= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.