| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k dotazu Alimenty zpětně

Dobrý den.Jsem asi 1,5 roku po rozvodu.Při určení výše výživného,které probíhalo jěště před samotným rozvodem jsem souhlasil v emotívním období o částce 4000,Kč na 15-ti letého kluka a 6000,-Kč na 17-ti letou dceru.Pracoval jsem 20 let v armádě a pobírám rentu 13000,-Kč.V té době jsem byl nezaměstnaný a protože bylo těžké pro mně si najít nové zaměstnání při odchodu od rodiny jsem začal pracovat i přes vzdělání Ing.na pozici dělnické ve strojírenské firmě.Zanechal jsem ex-manželce nadstandartně vybavený byt 3+1 a odstěhoval se na ubytovnu.Protože chci si zařídit vlastní bydlení pomocí hypotéky jsem před časem zažádal o znížení výživného na celkovou částku pro obě děti 6000/7000/,Kč,s tím,že budu mít na sobě 20-ti leté břemeno hypotéky,včetně 100%pojištění a provozních nákladů/plyn,elektřina,voda,fond oprav a podobně/ celkem 10000,Kč a samozřejmě si pořízení vybavení.Ve firmě,v které pracuji se snažím využívat všech výhod,/bonus za nemarodění,práce přesčasů../Můj příjem i při fixním platu 14900 hrubého mou aktivitou se dostal na 17000,-čistého.Exmanželka má čistý příjem 10000,-Kč.Takže můj příjem je cca 30000,-,ale "díky" mé snahe řešit svou budoucnost.Na soudě jsem byl i přes mého právního zástupce smeten a soudkyni arogatne odbyt tím,že nemám nárok a moje bytová situace ji nezajímá.Musím říct,že mě to morálně silným spůsobem pokořilo a mám pocit,že doslova jsem cítil diskriminaci.Dost aktívně sleduji kolem sebe jaké výšky výživného se průměrně pohybují.Naopak exmanželka zaútočila a požaduje zvýšení z 10000,- na 11000 a jěště přispívám 500,-Kč měsíčně za odvoz popelnic,protože v jedné místnosti mám pár svých osobních věcí a jsem tam trvale přihlášen.Poraď te mě,mám zvolit cestu bezdomovce,lumpa a vypočítavého člověka,jak to ve svém okolí vidím,nebo se mám snažit více,aby mě exmanželka škubala více.Proč není povinnost i pro ni,aby když chce zabezpečit dětem standarty nechť změní zaměstnání a začne se snažit víc.Brečet,že to nejde neberu,já mohu a musím a stále vše co udělám navíc je pro můj neprospěch.Nevidím v tom spravedlnost a to co je nejhorší se rozbíjejí i vstahy mezi mnou a dětma,protože vypadám jako zlej táta.Jim zůstalo vše a mě holej život.Dcera dovršila 18 let a chci ji posílat peníze na složenku,jenže u soudu prohlásila,že se ji nechce chodit 1x za měsíc na poštu a proto ať posílám peníze na ůčet ex.Absolutně si neváží to,co jsem jim dal a dávám.Jsem z toho znechucen a mám pocit,že v tomto právním státě bude asi nejlepší se chovat jako,pardon"svině".Mám nějakou šanci?S pozdravem Vladimír.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 1+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.