| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Dítě jako svědek intimností

Tedy tomu také nerozumím... proč se TO nedělá? Dělá se to paní doktorko, dělá a (jak pravil jeden klasik) kdo popírá, že to kdy dělal, dělá to stále.... A co si budeme zastírat - pokud budeme od partnera odloučeny na dlouhou dobu (pobyt v lázních, studijní stáž a pod.), tak k tomu může snadno dojít i u lidí dospělých a žijících v citově vyrovnaném a sexuálně uspokojivém vztahu...

My jsme se při vysvětlování dostali až na to, že dotyky mezi nožičkama jsou moc příjemné, ale patří k nim hygiena a soukromí (cca ve 4 letech, když jsme u dcerky zaznamenali sebeukájení, které ovšem ze zvyku začínala používat i např. z nudy při čekání na vlak :-))) .
A pokud se mne dcera ptala - když byla už větší - na milování, měla jsem na co navázat. Ty příjemné dotyky jsou přeci ještě příjemnější, když je dělá někdo hodně, ale opravdu hodně blízký, kdo tě moc má rád a ty máš ráda jeho. Takové věci už dívka v cca 12 - 13 letech dovede pochopit. Samozřejmě jsme to rozvinuli, popovídli si o dalších věcech, ale kdybych s ní ve 4 letech nejednala otevřeně, tak se v těch 12 třeba na věci mnohem důležitější nezeptala... A nemyslete si, že dítěti jen tak snadno odvedete pozornost a ONO SI TOHO NEVŠIMNE. Já si pamatuji z raného dětství, jak moji maminku pohoršily moje experimenty s proudem vody ze sprchy.... A její snaha odvést pozornost byla i mně tak, ale TAK nápadná, že jsem od toho okamžiku věděla, že tyto příjemné věci musím dělat tak, aby je neviděla :o)))

Simča

PS. ŠMANKOTE, třeba jsem se také dopustila sexuálního zneužívání - my jsme holky po vykoupání pusinkovali okolo pupíčku..... No ještě, že nemám syna, aby mně někdo nenařkl z orálu ... :o)))) Ale manžel vy se nad tím měl zamyslet, nebo se jít raději zrovna udat....
Když jde naše "malá" (8 let) ze sprchy v osušce, tak i dnes jí nekdy ze psiny táta strhne osušku, dá jí na bříško či záda rty a foukne, což vydá zvuk jako "větry" a na kůži to lechtá. Holka se tomu řehtá a řekla bych, že si zneužívaná tedy vůbec nepřipadá....

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6-4= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.