| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Víte, co je EB viróza? Mononukleóza.

Dobrý den, v rámci vyhledávání informací o mononukleoze jsem na Rodině narazila na Vaši nabídku pomoci, jelikož je to ale z roku 2004, tak nevím zda stále aktuální. Pokud ano, prosím, mohla byste mi odpovědět na mé dotazy?
1/Po 3 měsících opakujících se bolestí v krku a zánětech nosohltanu mi byly v rámci celk. vyšetření udělány i testy na EBV, CMV. Je mi 31 let, od března jsem byla léčena Penbene, poté Klacid, nyní Bioparox. Bylo mi sděleno, že jsem prodělala inf.mononukleozu, ale že jsem tzv.zdravý seropozitivní jedinec,úplně tomu nerozumím. Co jsem stačila přečíst z výsledků vyšetření, tak na prvním řádku( Protilátky IgA?) negativní, ale zbylé 2 řádky Ig M, G VySOCE POZITIVNÍ, snad má být hodnota POD 20, JÁ TAM MĚLA VÍCE NEŽ 200000. Lékařka mi podala vysvětlení, že jsem nemoc v minulosti prodělala, ale nedokáže určit, zda v nedávné době nebo před 5 lety. Jaterní testy mám v pořádku, celkově se cítím trochu unavená, mám spíše obavy, aby se nevrátily bolesti v krku a nosohltanu. Co mě zajíma, je, zda opravdu nemám dodržovat klidový režim a držet dietu, zda testy v budoucnu opakovat a vůbec abych onemocnění nepodcenila.
2/ Nemohlo dojít k přenosu na 2 letého syna,pediatr mě ujistil, že u malého dítěte bychom onemocnění poznali( teploty, povlakové angíny), opakovaně teď na jaře prodělává "zadní rýmy"?
3/ Plánujeme druhé dítě, mám zajištěno, že u mě opravdu mononukleoza neprobíhá a nedošlo by k ohrožení plodu?
Děkuji předem za odpověď, s pozdravem Přibylová

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 7+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.