| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Ahoj Franto, s tou cystou ti bohužel neumím poradit, ale aspoň se vyjádřím k otázce otec u porodu. Já myslím, že je to rozhodnutí na každém jednotlivém páru.Protože i nás koncem června čeká radostná událost, samozřejmě jsem o tom přemýšlela jak sama, tak i s partnerem a i se hodně vyptávala párů, které již spolu odrodily. Většina se přikláněla (a hlavně muži), k tomu, aby byl muž u porodu. Kolegové mi vesměs vyprávěli, že to byl nejsilnější a jeden z nejdůležitějších momentů jejich života a ty pocity, které měli, když drželi své právě narozené děti poprvé ve svých rukách, že se nedají popsat. Takže pro navázání dobrého kontaktu s dítětem - ideální. Hlavně však: opora pro ženu. Pravda, setkala jsem se i s názorem, že by žena nesnesla, aby ji muž viděl v takovém stavu, kdy asi moc nevypadá vábně, ale to už je spíš na zamyšlení, o čem ten vztah je. K životu patří vše. Já rozhodně chci aby partner se mnou byl. Patříme k sobě v dobrém i ve zlém, v radosti i bolesti.A přeci tam, na tom sále,přijde na svět naše společné dítě. Byla by hrozná škoda, abychom u toho nebyli oba. A nehledě na to, že on ten otec u porodu může být víc než prospěšný. Sice ještě nemám osobní zkušenosti, ale myslím si, že nejenom že to je bolestivá událost, ale že bude potřeba i hodně fyzických sil. Já např. mám představu, že pokud to bude možné, chci rodit bez podpůrných prostředků a co nejpřirozeněji. Samozřejmě ovšem v nemocnici. A může nastat situace, kdy já už nebudu mít sílu říct, tak takhle ne. Bohužel jsem ve svém okolí slyšela pár hrůzných příběhů se špatným koncem, kdy doktoři vedli porod tak, že došlo k poškození dítěte a traumatu ženy. A otec tam nebyl. Doufám, že takoví doktoři jsou čestná vyjímka, ale jeden nikdy neví.Když jsem o tom mluvila s partnerem, očividně si uvědomoval, že i on při porodu bude mít svoji roli a nebude tam jen pouze jako divák, takže tam bude potřebný a platný. Oni většinou muži říkají, že je to pro ně hrozný pocit bezmoci, že nemůžou pomoci, ale tak to není. Už je pocit, že tam je někdo blízký je určitě moc důležité.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6+0= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.