| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Schovánek 16 - Čert nikdy nespí

Zdravím další rodinu postiženou Tomáškovským syndromem! :o))
Je 22:53 a Tom už 10 minut spí, heč! Dneska to dokonce stihnul před jedenáctou. Ale jenom proto, že přes den spal pouze jednou.

Zkusím Vám vypsat všechna možná řešení, co zkoušíme doma:
1. Toma něco bolí, brečí a křičí - pomáhá jenom nošení, houpání, zpívání, dokud to nepoleví.
2. Nechce spát - po pár pokusech mu přestanu nutit postýlku, nechám ho s námi v pokoji na dece, až začne být unavený, uložím ho znovu. (to jsou ta usínání po půlnoci...)
3. Nechce být v postýlce, je ospalý a řve - dáme ho v tmavém pokoji do postýlky, zůstane u něj manžel (nespojuje si ho s kojením a jídlem), něco mu povídá, hladí ho a řeší spolu nějaké tajné klučičí věci. No a já mám chvíli času na mailíky a tak.
4. Nejběžnější praxe, když je Tomík v dobré náladě: někdy před desátou se koupe s tatínkem ve vaně, hodně s ním řádíme, trénujeme potápění, pak rychle do pyžámka, nakojit a polobezvědomé dítě odnést do postýlky. Když se vystihne ten správný okamžik, do jedenácti usíná. Když se nevystihne ten správný okamžik, TOm se vzbudí a následuje jedna ze tří předchozích možností :o)))

Řekla bych, že pro mě osobně bylo nejdůležitější vyrovnat se s tím, že máme nespavé dítě, že volné, klidné večery neexistují, a že je normální, že dítě usíná později. A že je normální věšet prádlo o půlnoci, skládat prádlo při přímém přenosu hokeje ze ZOH (o půl druhé ráno :o))), být v devět večer s kočárkem venku a důležité rodinné hovory řešit nad ránem.

Jo, jeden důležitý postřeh - je nutné ho utahat! Když mám Toma s sebou ve vaku, nebo v šátku na nějaké akci, nebo po plavání líp spí. Ve dnech s blbým počasím, kdy jsme doma, případně s ním jedu jenom na chvíli v kočárku, vyvádí mnohem víc.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 8-7= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.