| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k porodnici Nemocnice České Budějovice

Ráda bych se se všemi podělila ze zážitku z mého porodu v ČB porodnici.
Porod jsem měla vcelku rychlej (6,15h), od 14h. mi pobolívalo podbříško, od 16h. se mi přidaly pravidelný kontrakce po 3-4minutách, pač byly pravidelný, doma jsem se po 2hodinách přestala cítit bezpečně :-), a tak jsme v 18:30h. dorazili do porodnice. Ujala se mně moc příjemná por. asistentka, která se mnou sepisovala papíry a přitom se mi cca půlhoďky natáčel monitor. V 19h. mně vyšetřila dr. a sdělila mi, že jsem otevřená na 4prsty. (zajásala jsem, protože jsem věděla, že mi manžela nepošlou domů a může za mnou přijet nahoru). Jak jsem byla v pohodě, dost mně zarazilo, když jsem při natáčení monitoru slyšela rodit nějakou mlaďoučkou holčinu (prý ročník 1989,jak mi řekla asistentka), která nenesla porod dobře a hrozně na celý patro křičela; do toho po chodbě chodila druhá rodička, která když viděla lékařku, skoro na ní skočila se slovy "já už to nevydržím, udělejte se mnou něco...", trochu mně to vyplašilo a říkala jsem si "ještěže je manžel zatím v přízemí" :-)). Pak mi udělali přípravu (klystýr) a v 19:45h. ke mně zavolali manžela a šli jsme do sprchy hopsat na míč. Do 21h. jsem byla ve sprše vysmátá, bolesti se daly v klidu prodejchat, nikdo si nás nevšímal a v klidu jsme si to tam sami užívali. V 21h. se uvolnil nový porodní box (super soukromí s vlastní sprchou, WC a boxem pro mimi), takže jsme si přešli ze sprchy tam a udělali mi další kontrolu, kdy zjistili, že jsem otevřená na 8prstů a protože mi do tý doby neodtekla voda, lékařka jí pustila. A pak to začalo! Po odtoku vody začaly teprve pořádný bolesti, cca 45min. jsem pochodovala s prodejcháváním, poté mě položili na porodní lehátko a dalších 45minut jsem s přestávkama tlačila a prodejchávala. Těch posledních 45minut bylo fakt hustých, protože když mě položili, kontrakce se utlumily, takže mi museli píchnout ocytosin (nebo jak se to píše), pak mně museli polohovat na bok, malá zřejmě nechtěla pořádně rotovat, změna polohy pomohla, ale i tak to byla fuška. Malej se ke konci přestalo dařit, posledních cca 10minut jsem byla jak v tranzu, jenom jsem slyšela "mamino, tlačte, pořádně, víc, to je málo, přitlačte, atd..." Do toho porod. asistentka a jedna lékařka lehli na břicho a tlačili, druhá asistentka a lékařka hlídali dolejšek, než malá vylezla.... No, to jsem se rozepsala! Ale abych to shrnula: chování porodního personálu super, až na drsnější (ale profesionální)porodní asistentku (Slovenku-jméno nevím), rodící lékařka Brčková (nebo tak nějak) úžasná. Na šestinedělí jsem byla taky spokojená, ale musím říct, že člověk NESMÍ očekávat, že mu budou všechno vysvětlovat jak malýmu dítěti. Přístup k péči o dítě je takovej "jednou ukázat a pak se, mamino, starej, jak nejlíp umíš. Ale samozřejmě, když si nevíš rady, přijď, mi ti to zopakujeme". Takže př. z porodního sálu mně přivezli 2h. po porodu (cca v 0:30h.), 15minut nato přišla dětská sestra malou přiložit k prsu, přinesla plenky, krém apod. a téměř za tmy (abychom nebudili další 2 maminy na pokoji) mi ukázala, jak se přebaluje. (člověk na to skoro neviděl a ani nemohl porádně vnímat, co a jak se vlastně dělá...) Slíbila, že si malou ještě na 2h. odnese a pak mi jí už nechá (obvyklá praxe), nakonec si jí ale nechala až do 5:30h. protože malá neudržela teplotu, tak jí měli na vyhřívaný podložce). To samý s koupáním, jednou ukázat, a pak se starej sama. Ale co, od toho jsme maminy, který po 4dnech pustí domů a musíme se starat, takže mně vůbec tyhle praktiky nevadily, zastávám názor, že je praktický maminy naučit soběstačnosti hnedka od začátku, po návratu domů nám taky nikdo nebude stát "za zadkem" :o). (hold člověk se na hodně věcí zeptal ženských na pokoji anebo sester, a když přišla na pokoj nová mamina, zase jsem jí ráda řekla, jak to chodí... předává se to tam "z maminy na maminu :-))" ).

Závěr:
Plusy: Celkově jsem byla spokojená a porodnici můžu jenom doporučit. Lékaři i sestry jak ženský, tak dětský byli z 90% příjemní, ochotní a při jakémkoliv problému poradili a pomohli.

Mínusy: Vadilo mi, jaký zavládlo "haló", když měla být velká vizita - naběhly "sklízečky" (utírali prach, sklízeli mi věci ze skříňky do šublíku), pak "uklízečky" (vytíraly, buzerovaly, ať sklidíme tašky s věcmi), pak přišlo dlouhý čekání na velkou vizitu, která se nakonec nekonala... A další výtka: V neděli jsme se při vizitě v 9:30h. dozvěděly, že nás pustí domů a 10min. nato už mně vyhazovali z postele :-/, že potřebují převlíkat, když jdu domů...

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 1+1+1= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.