| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Problémy s výslovností

Pokusím se stručně popsat náš "problém" a prosím o váš názor neboť jsem nebyla schopná svůj stále ještě zaujmout.
Dcera 8,5 let - stále ještě měnící se zuby za nové (ty má jen řezáky a špičáky, stoličky mléčné) - zubař nám doporučil návštěvu ortodoncie. Dcera má mírně zuby křivé ale přikládala jsem to vývoji a jejich výměně...navštívily jsme ortodoncii - paní doktorka řekla, že musí okamžitě nosit rovnátka, ale jen ta vyndavací - na fixní je prý čas. A následně nás doporučila na logopedii, že dcera špatně vyslovuje sykavky, dává jazyk za přední zuby, čímž si je prý tlačí ven. Správní výslovnost prý narovná zuby. Já sama mám předkus jak veverka, tudíž nejsem schopná posoudit. Dceru bych toho chtěla ušetřit, nicméně dále....dcera chodí do britské školy a ač češka jejím hlavním jazykem je angličtina. Zde nemá s výslovností nejmenší problémy. Při natáčení zvukového záznamu nám bylo odborníkem sděleno, že má dcera v češtině špatné sykavky (teda prý asi jako 99% dětí jejího věku, ale je to profesionálem rozeznatelné). Logopedka není schopná posoudit, zda se změnou návyku nezmění její perfektní výslovnost v jazyce druhém.... Vůbec nevím, co si o tom mám myslet! Nevíte:
1) zda je též v zahraničí logopedie pro každý jazyk? Zjistila jsem, že v pediatrii máme opravdu více než bývá zvykem okolo
2) je možné, aby špatná výslovnost zapříčinila špatný vývoj zubů - sklon?
3)Při vyslovení anglických s,c, th....dáváme jazyk za horní zuby. Při českých s,c, apod. je to chybou - mám chodit s dcerou na logopedii a vnutit jí správný nácvik českých sykavek na úkor anglických? A je to vůbec pravda??

Díky

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6-6= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.