| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Zabila jsem své dítě

Když jsem otěhotněla, zvažovala jsem, jestli bych byla ochotná v případě, že by mi to lékaři doporučovali, postoupit amniocentézu a usoudila jsem, že ne. Připadá mi, že 0,5-2procentní šance, že se při tomto zákroku poškodí zdravé dítě, je pro mě příliš velké riziko. Takže bych se vlastně vašemu dilematu vyhnula.
Pokud jste ale amniocentézu absolvovala a dala na doporučení lékařů, neměla byste si to vyčítat. Jednala jste, jak nejlépe jste uměla. V zásadě si myslím,že člověk má právo rozhodovat o tom, zda chce žít nebo ne, u dětí o tom do velké míry rozhodují rodiče. Připadá mi jen nepochopitelné,jak to, že společnost akceptuje rozhodnutí pro smrt u nenarozených dětí (nejsem věřící, ale když jsem otěhotněla, cítila jsem, že ve mě vzniká nový život, nový člověk), ale dospělým s nevyléčitelnými nemocemi toto právo odpírá. Ale to by byla jiná diskuze.

Nevyčítejte si, co se stalo. Vím, že je to pro vás ztráta, my jsme také nedávno přišli o miminko, v 21. týdnu, příčinu samovolného potratu lékaři nebyli schopni určit. Vím, jaké to je, když přijdete o dítě. Možná se cítíte hůř o to, že to bylo na základě vašeho rozhodnutí. Ale měla jste dost důvodů, pro vás zásadních, abyste se rozhodla právě takto. Příště byste se třeba rozhodla jinak, ale to byste byla v jiné situaci, nebo byste se třeba rozhodla stejně.
Snažte se z toho, co se stalo, vzít to nejlepší. Je to zkušenost, kterou můžete sdílet jen s malokým a určitě vás obohatí.

Jitka

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 8-7= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.