| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Zabila jsem své dítě

Zdravím všechny.
Dano, Vladane, říkate, že myslíte hlavně na to dítě, aby nebylo v budoucnu nešťastné.
Ale ono nemusí být. Jistě, nekteří lidé jsou zlí a řeknou lecos a dokážou ublížit, když je někdo "jiný"..
Mám sama zdravotný problém, tak to vím. Měla jsem pochybnosti, jestli si najdu partnera, kterému nebudou moje problémy vadit... ale nikdy mě nenapadlo přemýšlet, že bych raději "nebyla". Řekla jsem si, že když se nevdám, tak mi asi občas bude líto, že nemám rodinu a děti, ale můžu se věnovat práci, studiu, kamarádům... je spousta lidí, kteří žijí sami ne kvůli zdravotnímu postižení, ale prostě proto, že se tak rozhodli...
A lidi, kteří hledají partnery nebo kamarády podle dokonalého vzhledu a zdraví... co jsou to za lidi? Přece nebudu stát o někoho tak povrchního, komu záleží jenom na tom jak člověk vypadá... Jistě, že tyto argumenty nezafungují na sto procent a občas srdíčko zabolí, když potkáš někoho, kdo se ti zdál skvělý a ukáže se, že mu takové věci vadí. Zabolí to, ale dokážeš se přes to přenést. Myslím, že hodně záleží na rodině, jak dítě vychová a co ho naučí, jakou mu dá sebedůvěru a jak mu pomůže... To je z té psychické stránky... Nějaké "možná to dítě bude nešťastné" není důvodem k zabití.
A co se týče té fyzické: ano, je možné, že bude s tím postižením žít. Dá se to. Ale jak můžete vědět, že za 15 let, až ten drobeček půjde do puberty nepokročí lékařska věda natolik, že jeho problém výrazně omezí, zlehčí? Mně se to stalo a dnes mám život mnohem lehčí než před dvaceti lety - díky všem lékařům a výzkumníkům... Jsem šťastně vdaná, mám zdravou holčičku a teď čekám chlapečka.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 7+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.