| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Zabila jsem své dítě

Milý Vladane,
já nikoho neodsuzuji, rozhodne-li se v případě závažného nálezu v prenatální diagnostice k ukončení těhotenství.
Ale zároveň fandím těm, kteří se tak nerozhodnou...
Jistě záleží na tom, o jak závažný stupeň postižení se jedná.... u vad neslučitelných se životem či natolik závažných, že by se jednalo o zcela dementní ležící dítě neschopné ničeho bych se asi ve svém případě také k interupci přiklonila.
Ale u takových vad, kdy je možné vést normální život - byŤ "stigmatizovaný", či kde je možná korekce - rozštěpy obličeje, někeré chromozomální odchylky či mutace - bych se ve svém vlastním případě rozhodla dítě ponechat.... nazýváte to sobectví....ale já ve své rodině mám slepé dítě, mám manžela s pomalu progredující myopatií, mám člena s lehkou mentální retardací a sama mám rozštěpovou vadu a vím, že bych neměnila svůj život ani za nic... vím, že žiji spokojený život a vím, že ho žijí i mnozí další lidé s postižením...
Já fandím těm, kteří se dokáží vyrovnávat s hendikepy svými i svých blízkých....
Máte-li pocit, že tělěsné či mentální postižení rovná se automaticky doživotní deprese, mýlýte se...
záleží, jak se naučíte k sobě přistupovat.
A nelíbí se mi představa, že by se moji rodiče, když by předem věděli, že se jim narodí dcera s rozštěpem, který bude vyžadovat několik plastik rozhodli za mě -
že mě "ušetří" depresí a posměchu okolí a rozhodli se pro interupci - já jsem totiž na světě ráda!
Stejně jako můj slepý synovec a stejně jako moje kamarádka s těžkou revmatoidní artritidou na vozíčku a stejně jako můj manžel, který na vozíčku možná jednou bude!
Mimochodem, eugenika tady už byla - za 2. světové války, taky tam měli představu, jak budou všichni modroocí, blonďatí, zdraví a šťastní.
Jak říkám, interupce ano či ne - toť otázka, na kterou se ještě dlouho bude hledat odpověď - a já za to nikoho neodsuzuji... ale prosím, NEGENERALIZUJTE...
Opravdu existují postižení, kteří vedou spokojené životy, a i když by chtěli být zdraví, rozhodně se dovedou radovat ze života a užívat každého dne...
S pozdravem Olga F.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 8-7= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.