| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku A ještě jednou porod doma...

U normálního porodu by ti měla zajistit přirozený průběh právě porodní asistentka, která by měla být (v souladu se směrnicemi EU,doporučeními WHO..)vyškolena právě pro tyto účely a je jedno, jestli je to v porodnici nebo doma (tak jako rodič, který ochraňuje malé zdravé dítě při prvních přirozených krůčcích, aby se neporanilo).
Lékaři mají tendenci porod léčit(jsou na to vyškoleni). Já nechápu, proč má česká porodní asistentka být podřízena v porodnici lékařovi, když jejich práce je odlišná. Nedivím se proto, že hodně českých porodních asistentek je frustováno a jejich frustraci často pocítí rodičky(vidno i zde na rodině). Mám vlastní zážitek z porodnice z Podolí, kde během mého porodu si porodní asistentka vyřizovala účty s lékařem a vlastně i se mnou. Když jsem se jí na něco ptala, tak mi vždy odpověděla, že se na to musím zeptat pana doktora(já jsem k němu chodila na vyšetření během celého těhotenství), který vlastně za porod zodpovídá. "Můj" doktor tam po celou první dobu porodní nikde nebyl(kromě jednoho, který se válel s dalšími porodními asistentkami na sesterně u televize), a tak jsem se vlastně nedozvěděla vůbec nic. Tak jsem se dostala úplně sama až do závěrečné fáze.V této fázi mě pan doktor,zavolán telefonem, najednou začal "léčit" a docela pěkně zmatkoval(právě proto, že ho vůbec nezajímalo to před tím). Připadala jsem si jako v Kocourkově. Lékaři chápou porod jen jako vlastní vytlačení dítěte. To je naprosto rozdílný pohled většiny žen (a osvícených porodních asistentek), které porod nerozdělují do jednotlivých fází, ale berou ho se vším všudy jako celek.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 7+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.