| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku A ještě jednou porod doma...

No, já si myslím, že bylo na místě té paní dát najevo, že její touha plně kojit není irelevantní blbost, ale situace je kritická a v nemocnici jim oběma pomohou. Dost možná by to šlo. Podle mě každý pokus o zachování laktace má smysl. Myslela bych, že v takové situaci snad jde zavolat sanitku (ne rychlou) a podívat se, jak ta paní odjíždí a nenechat ji jen tak odejít? Podle mě tohle by bylo v zájmu dítěte.
Proč pocit viny: to tak často je. Nevím, jak přesně Ti to mám vysvětlit, jsi muž a evidentně si nejsi schopný představit, že úspěšné kojení bývá pro matku důležitá až prestižní věc, zvlášť dneska, kdy je už od počátku těhotenství masírovaná kojící propagandou. Jenže kojení JE lepší, než umělá výživa. Nevím, jestli je "samospasitelné" (vlastně přesně nevím, co znamená to slovo, jako že všechno zachrání?), každopádně hlavně pro malé kojence jen nedostatečně nahraditelné.
Samozřejmě, že je na prvním místě zdraví a prospěch dítěte, obzvlášť vyhublého a dehydratovaného, ale přece dobře pečující matka JE primární zájem dítěte? Jasně, že s umanutou šestinedělkou není snadná domluva, ale podle mě je to v takovém případě primárně důležitá věc. Dítě se o sebe samo nepostará, musí se o něj postarat matka, tak si myslím, že lékař by se měl snažit komunikovat s ní. Třeba se do nemocnice bála, protože tušila, že až tam přijde, tak si to vypije...
PS omlouvám se za předchozí redundantní dotaz s tou hospitalizací, nevšimla jsem si, že tu mám ještě jednu odpověď.Druhý PS je, že co píšeš čtu, přece proto ti odpovídám, pokouším se ti dát nějakou zpětnou vazbu, jak to může vidět někdo jiný. Ne, abych ti nějak dokázala, že jsi blbý, či jinak špatný. Přece proto spolu lidé snad nediskutují, aby si potvrzovali vlastní převahu a pitomost ostatních? Ta paní byla zaslepená, ale ty jsi taky zaslepený, když v ní vidíš krávu a ne člověka, který potřebuje pomoc, fakt si to myslím a nemyslím to osobně, snažím se ti říct, co mi připadá důležité a ty to nevidíš.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 8-7= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.