| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku A ještě jednou porod doma...

Emino, ne že bych dokázal reprodukovat slovo od slova o čem si spolu povídaly - nebyl jsem tam, ale manželka mi o tom povídala několik hodin, bylo vidět, jak je toho stressu plná.

V takové situaci není snadné zvolit správný postup. Samozřejmě maminku přesvědčovala, že je sice dobré kojit, ale ZÁSADNÍ je nenechat dítě umřít hladem a žízní. A byl to rozhovor na dvě hodiny či víc. A jakmile došli na flašku a dudlík - NE JÁ CHCI URČITĚ KOJIT. a kolotoč se roztáčel znova.
Nevím, jak si představuješ, že zavolají sanitku a maminku do ní naloží. Když řekne, že do nemocnice nechce a podepíše reverz, tak by ji museli násilím nacpat do vozu ?? To je ale omezování osobní svobody a trestný čin !!! A když maminka nechce do nemocnice tak ji tam prostě nemohou hospitalizovat s dítětem proti její vůli !!
Jistě, v zájmu dítěte by to bylo, ale není právní opora pro takový násilný postup.

Hlavně pro další spolupráci - pokud na někoho vyrukuješ zhurta, riskuješ, že porušíš pouto důvěry, které snad stihlo vzniknout, maminka popadne dítě, sedne k manželovi do auta a odjede a neuvidíš je. Je rozumné pokusit se docílit potřebné spolupráce po dobrém.
Že je kojení pro mnoho maminek prestižní, to vím a viděl jsem to i u vlastní ženy, jak tvrdě pracovala na tom, aby se "rozkojila" - ale jedna věc je prestiž a mateřská pýcha a druhá věc je bazální potřeba dítěte NĚČEHO SE NAJÍST A NAPÍT a nelpět na KOJENÍ ZA KAŽDOU CENU

Že by se lékařka měla snažit komunikovat s matkou -tomu tak docela nerozumím - samozřejmě, že komunikovala s matkou, s tím miminkem by si moc nepokecali :-)). Ale ta komunikace s matkou byla dost obtížná. Je nesmírně frustrující, když se třesete strachem o "cizí" dítě, snažíte se pro něj udělat to nejlepší, vymyslet řešení a matka (kdo by měl být dítěti blíž než matka, proboha) se šprajcuje - ne já nechci Nutrilon (nebo co jí nabízeli) já chci kojit - notabene když si musí sama uvědomovat, že něco není v pořádku (když si došla k lékaři) takže s tím kojením to asi v tuto chvíli k ničemu dobrému nepovede.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6-4= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.