| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku A ještě jednou porod doma...

Představuju si to tak, že pokud se jí podařilo matku přesvědčit k hospitalizaci (píšeš, že ano), snažila bych se na jejím místě už ty dva nespustit z oka, nechala bych je sedět v ordinaci, dokavad sanitka nepřijede. Když by ta žena přesto nakonec chtěla podepsat revers a podepsala ho, tak ji samnozřejmě nemůžeš "nacpat násilím do sanitky" a chápu, jak je to frustrující (někdy krajní situace zažívají i nelékaři). Nespoléhala bych na to, že tahle matka skutečně do špitálu odjede MHD nebo sama autem. Pak bych asi zkusila ještě vzburcovat manžela té paní.
Nepředstavuju si, že se s někým má jednat zhurta. Představuji si pravý opak. Pole mně se má s lidma jednat pokud možno s nepředstíraným respektem.
Nenapsala jsem jasně, že si myslím, že v téhle situaci bylo v zájmu dítěte, aby je i matku dostal okamžitě do péče odborník, který by měl zájem jim oběma pomoci a ne přesvědčovat matku, ať mu dá doma lahev, připadá mi to krátkozraké.
Pokud se ta paní vzpěčovala čemukoliv, tak už asi nebylo v silách jí pomoci. Stejně ale nevidím důvod mluvit o ní jako o krávě, jistě byla sama v obrovském stresu.
Možná byla z těch pěti procent žen, co skutečně kojit nemohou a pak by se jí to lépe akceptovalo, pokud by jí to řekl někdo, komu důvěřuje, což je další množnost, co mohla tvoje žena udělat, mohla se jí zeptat, kterému lékaři by důvěřovala a poslat ji tam. Pokud žádnému, hrůza hrůz. Je to něco, nad čím by se mělo přemýšlet, čím to, že se zdá, že přibývá lidí, kteří programově nedůvěřují lékařům..
Mně se stalo,že když jsem měla první mimino, všem připadalo nebezpečné a extremistické, že ho kojím. Musela jsem do poradny co týden na převažování a na sprdunk, jak jsem nezodpovědná. Pak se ve třech měsících ukakázalo, že za týden mimino přibylo "jen" 100g, následovalo kontrolní kojení, při kterém se ukázalo, že mimino vypilo 30g (bylo totiž nakojené před odchodem do poradny, nemělo hlad a chtělo spát). Výsledek: "Mučíte to dítě hladem, paní!" Pádila jsem domů, brečela jak pominutá nad svojí neschopností, během týdne bylo mimino komplet na láhvi a já musela jít na injekci na zastavení laktace. Dost možná tenkrát paní doktorka měla dojem, že jsem "kráva", každopádně tak se mnou jednala. Dneska by se to asi už nestalo. Proč to říkám: mám dojem, že takhle se v lidech může narodit nedůvěra k medicíně. Přístup té lékařky byl předpojatý, tenkrát už se vědělo, že mateřské mléko není rudiment evoluce. Přesto jsem byla "kráva" já.
Docela by mě zajímalo, jak to vidí dneska, tenkrát to byla mladá ženská v mém věku, tak nejspíš ještě pracuje a má hodně zkušeností:).

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 8-7= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.