| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku A ještě jednou porod doma...

Hlasy pro a proti porodu doma....
Přidám svou trošku do mlýna:
První dítě ambulantně, další tři doma s porodní asistentkou. Nic lepšího jsem pro sebe a své děti nemohla udělat.
Někdo by se bál rodit doma, protože tam není technika, dost rychlá pomoc, protože co kdyby byly komplikace?
Já jsem se zase "bála" rodit v porodnici, protože bych tam neměla situaci pod kontrolou:
Co do mě píchají? Proč? Proč se nemůžu napít, když mám žízeň? Kdy zavolají mého partnera? Proč si teď musím lehnout, když se mi daleko lépe stojí? Proč se stydím si ulevit řvaním? Proč narození dítěte nemohou zažívat i jeho sourozenci?
A tahle všechna "proč" by mě tak dokonale rozhodila, že bych to dítě nakonec skutečně nebyla schopná porodit bez lékařů, tak jak jsem to dokázala doma.
Doma jsem se vždycky spolehla na porodní proces, a protože mě z něj nikdo nevyrušoval - doma panuje úcta k rodící ženě - mohla jsem se do něj ponořit a on mě sám dovedl k cíli.
Tedy - komplikace, které se při porodech objektivně objevují, se porodům doma většinou jaksi vyhýbají, protože nemalou roli hraje i to, že matka, která se k porodu doma rozhodne, na něj také "má" - věří si, má vnitřní sílu, ví, že TO MUSÍ DOKÁZAT BEZ LÉKAŘŮ - protože tam nejsou - A TAKY TO DOKÁŽE. A naopak jí není sdělováno, že její tělo je nedokonalé a že ona sama není kompetentní k porození dítěte.
Neříkám, že je to jediný aspekt porodů, ale mnoho se o něm nemluví a hraje důležitou roli.

Johanka

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6-6= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.